برداشت از سی دی ؛محرم
سه شنبه 1398/07/30 ساعت 02:35 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفرلیلا رفیعی | ( برداشت سی دی )

به نام خالق بی همتا

برداشت سی دی محرم از (استاد امین) توسط همسفر خانم سوده از (لژیون اول)


ادامه مطلب
برچسب‌ها: برداشت سی دی محرم،

لینک های مرتبط: برداشت سی دی های آموزشی،

پیام تولد ....
سه شنبه 1398/07/30 ساعت 01:36 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر نسیم | ( نظرات )
✰ به نام خالق زیباییها ✰


روز پنجشنبه مورخ ۹۸/۰۸/۰۲ ، شاهد یکمین سال تولد و رهایی همسفر طاهره و مسافر شمس اله خواهیم بود . پیشاپیش این روز را خدمت این عزیزان و کمک راهنماهای بزرگوارشان سرکار خانم اعظم و جناب آقای بهنام ، تبریک و تهنیت عرض می نماییم . به همین مناسبت در این  روز جشنی برپاست که همه شما عزیزان در آن دعوت هستید ....

برچسب‌ها: پیام تولد ...،

لینک های مرتبط: یکمین سال تولد و رهایی ...،

جلسه هماهنگی کمک راهنمایان
سه شنبه 1398/07/30 ساعت 10:41 ق.ظ | نوشته شده به دست اکرم صبوری | ( نظرات )
" به نام قدرت مطلق الله "

جلسه خصوصی ویژه کمک راهنمایان گروه خانواده با استادی همسفر مهری نگهبانی همسفر فرزانه و دبیری همسفر اکرم  روز دوشنبه مورخ  98/7/27و در ساعت 15 برگزار گردید .


ادامه مطلب
کارگاه آموزشی خصوصی همسفران پروین اعتصامی
سه شنبه 1398/07/30 ساعت 09:06 ق.ظ | نوشته شده به دست اکرم صبوری | ( نظرات )
"به نام قدرت مطلق الله "

ششمین جلسه از دور چهل و پنجم سری کارگاه های خصوصی ویژه همسفران نمایندگی پروین اعتصامی اراک با دستور جلسه  DSAP با استادی کمک راهنما همسفر فاطمه، نگهبانی همسفر ژاله و دبیری همسفر فاطمه، روز دوشنبه درتاریخ 98/7/27 راس ساعت 15 آغاز به کار نمود.


ادامه مطلب

مشارکت مکتوب لژیونها ...
یکشنبه 1398/07/28 ساعت 12:13 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر نسیم | ( نظرات )
★ به نا خدایی که هر چه داریم از اوست ★


⍟ یکشنبه ای پاییزی ، مورخ ۹۸/۰۷/۲۸ با دستور جلسه D.SAP و مشارکت مکتوب همسفرانی از لژیون چهارم در باب این دستورجلسه⍟

ادامه مطلب


‌کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ D.Sap
شنبه 1398/07/27 ساعت 07:29 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفرصبا | ( نظرات )

"به نام قدرت مطلق الله"

جلسه چهارم از دوره شصت و هفتم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60، ویژه مسافران و همسفران سفر دوم، با استادی و نگهبانی مهندس و دبیری همسفر مونا با دستور جلسه "D.Sap"، در روز چهارشنبه 24 مهرماه سال جاری راس ساعت 9:00 آغاز به کار کرد.

ادامه مطلب
جمعه های پارک
شنبه 1398/07/27 ساعت 09:42 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر ژاله | ( نظرات )

"بنام نگهبان دلهای مهربان"

*آخرین جمعه مهرماه و مهری ماندگار در دل همسفران ورزشکار شعبه*


ادامه مطلب
کارگاه آموزشی خصوصی همسفران پروین اعتصامی
سه شنبه 1398/07/23 ساعت 10:23 ق.ظ | نوشته شده به دست اکرم صبوری | ( نظرات )
"به نام قدرت مطلق الله "

پنجمین جلسه از دور چهل و پنجم سری کارگاه های خصوصی ویژه همسفران نمایندگی پروین اعتصامی اراک با دستور جلسه سیستم ایکس با استادی همسفر نسیم ، نگهبانی همسفر ژاله و دبیری همسفر فاطمه، روز دوشنبه درتاریخ 98/7/22 راس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

ادامه مطلب
ورزش همسفران شعبه پروین اعتصامی...
دوشنبه 1398/07/22 ساعت 02:00 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر نسیم | ( نظرات )
★ بِسمِ اللهِ ال٘رَّح٘منِ ال٘رَّحیم٘ ★


⍟ جمعه ای پاییزی ، مورخ ۹۸/۰۷/۱۸ ، در پارک جنگلی شهید باهنر ، با حضور جمعی از همسفران پر انرژی شعبه پروین اعتصامی و اسیستانت محترم ⍟
 
ادامه مطلب


استادمجازی
یکشنبه 1398/07/21 ساعت 05:35 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفرلیلا رفیعی | ( نظرات استاد مجازی )

به نام قدرت مطلق الله

شنبه 20 مهر 1398
آرشیو
سیستم ایکس؛ ستون های ساختمان شگفت انگیز جسم
+114 موضوع : مقالات نسخه قابل چاپ
کمک راهنما فریده: کنگره 60 معتقد است بیماری اعتیاد یک بیماری چندوجهی است و شخص مصرف‌کننده درواقع سه پارامتر اصلی جسم، روان و جهان‌بینی را دچار تخریب و از تعادل خارج کرده است. اما در قسمت جسم و فیزیولوژی، مهم‌ترین تخریب مصرف مواد مخدر بر عملکرد سیستم ایکس است. برای آشنایی بیشتر و روشن شدن مطلب به بخش کوچکی از عملکرد سیستم ایکس که شناخته‌شده، اشاره می‌کنم.
برای درمان هر نوع بیماری، ازجمله بیماری اعتیاد، اولین گام، تشخیص بیماری است. درواقع باید مشخص شود بیماری چیست و بر چه عضو و بافت‌هایی آسیب رسانده است و در ادامه، روش و متد درمان، انتخاب بهترین دارو با کمترین عارضه، در بازه زمانی مشخص تجویز گردد.
کنگره 60 معتقد است بیماری اعتیاد یک بیماری چندوجهی است و شخص مصرف‌کننده درواقع سه پارامتر اصلی جسم، روان و جهان‌بینی را دچار تخریب و از تعادل خارج کرده است. اما در قسمت جسم و فیزیولوژی، مهم‌ترین تخریب مصرف مواد مخدر بر عملکرد سیستم ایکس است. البته عملکرد سیستم ایکس ازنظر علمی کاملاً شناخته‌شده نیست به همین دلیل آقای مهندس حسین دژاکام که مبدع و ارائه‌کننده این نظریه هستند نام آن را فرضیه ایکس گذاشته‌اند اما برای آشنایی بیشتر و روشن شدن مطلب به بخش کوچکی از عملکرد سیستم ایکس که شناخته‌شده، اشاره می‌کنم.
سیستم عصبی انسان شامل مغز و ساقه مغز و نخاع و  سلول‌های عصبی واقع در مغز و رشته‌های عصبی می‌باشد.  پیام‌های عصبی توسط نوروترانسمیترها به نقاط مختلف بدن انتقال می‌یابند.  همچنین یکسری مواد شبه افیونی مانند اندورفین، دینور فین، انکفالین، دوپامین، سروتونین، استیل کولین، اپیورفین، آدرنالین و... توسط غدد درون‌ریز و برون‌ریز تولید می‌شوند. به مجموعه ناقل‌های  عصبی، هورمون‌های درون‌ریز و برون‌ریز و تأثیر متقابل آن‌ها بر یکدیگر و نیز تأثیر آن‌ها بر سایر اعضای بدن،  سیستم ایکس گفته می‌شود. در ابتدا حدود 12 نوع از این مواد شناخته‌شده بود ولی اکنون حدود 200 نوع این مواد در بدن ما شناخته‌شده است. استاد امین می‌ گویند که ماهیت و شکل مولکولی این مواد شبه افیونی که به‌طور طبیعی در بدن انسان تولید می‌شوند با شکل مولکول‌های مواد مخدر ازلحاظ ظاهری و کارکرد، شباهت زیادی دارد و این شباهت باعث می‌شود که مولکول‌های مواد مخدر جایگزین مواد افیونی طبیعی در بدن گردند. در صورت جایگزینی، کارایی‌های مواد طبیعی تولیدشده در بدن  را نخواهند داشت بنابراین زمانی که مواد مخدر خارجی بر روی گیرنده‌های عصبی بدن می‌نشینند چون همه خواص آنها را ندارند؛ فرمان‌های صادرشده یا قابل‌اجرا نیستند و یا ناقص به اجرا می‌رسند و یا به‌طورکلی به اجزای بدن انتقال پیدا نمی‌کنند و به همین دلیل باعث از بین رفتن تعادل در انسان می‌شود. با قطع مصرف، یکسری عکس‌العمل‌های آشکار مثل عرق کردن، بیرون‌روی، عطسه کردن، آبریزش بینی، استخوان‌درد و در ادامه یکسری عکس‌العمل‌های پنهان مانند افسردگی، بی‌قراری، بی‌خوابی و... رخ می‌دهد.
سیستم ایکس عملکرد بسیار وسیعی دارد. درواقع تعادل جسمانی، روحی و روانی، گفتاری و رفتاری حتی نحوه راه رفتن، سخن گفتن، سرحالی و کسلی، شادی یا غم، عشق یا نفرت، بیماری و سرطان‌های مختلف و حتی روی آوردن به مصرف مواد مخدر تحت تأثیر مستقیم عملکرد سیستم ایکس قرار دارد. گویی سیستم ایکس مانند ستون‌های ساختمان شگفت‌انگیز جسم است که  جسم و روان بر روی آن استوار است. سیستم ایکس یکی از یافته‌های بزرگ کنگره 60 می‌باشد که فرضیه آن توسط بنیان کنگره 60 نوشته شد. جناب مهندس در نظریه ایکس می‌فرمایند: "بیماری اعتیاد و اکثر بیماری‌های مزمن جسمی و روانی غیرقابل درمان، با تنظیم شدن مجدد سیستم ایکس که از تعادل خارج‌شده است، قابل‌درمان می‌باشند."

در ادامه ارتباط مصرف مواد مخدر با عملکرد سیستم ایکس را درمی‌یابیم.
در مغز انسان که فرماندهی کل بدن بر عهده‌اش است، مویرگ‌هایی هستند که خون  را به مغز می‌رسانند. به دلیل عدم اجازه ورود و مداخله بعضی از میکروب‌ها و ویروس‌ها به مغز، این سلول‌ها خیلی به هم نزدیک‌اند و چیزی نمی‌تواند از بین آن‌ها عبور کند، ولی مواد مخدر، داروهای روان‌گردان و الکل تنها موادی هستند که می‌توانند از سد خونی مغز عبور کنند و وارد مغز شوند، درنتیجه در سیستم مغز مداخله می‌کنند. در مقاله صورت‌مسئله اعتیاد که آقای مهندس دژاکام آن را تشریح و تبیین کرده‌اند، اعتیاد جایگزینی مزمن است. درواقع مصرف مکرر مواد مخدر باعث می‌ شود
 سیستم ایکس، تولید مواد شبه افیونی را کاهش و درنتیجه مخدر بیرونی جایگزین می‌گردد، بنابراین مصرف مواد مخدر باعث عدم تعادل غدد در تولید هورمون‌ها و ارتباط و هماهنگی با یکدیگر می‌شود. همچنین نورون‌ها و نوروترانسمیترها در تولید و انتقال پیام‌های عصبی دچار بحران می‌شوند. به‌طور مثال فرد مصرف‌کننده با قطع ناگهانی مواد دچار شک فیزیولوژی شده و عوارض زیادی را متحمل می‌شود.

جالب است بدانیم که سیستم ایکس به دو صورت باسیم و بی‌سیم کار می‌کند. مسائلی مانند خواب منظم در شب، نوع غذا خوردن، ورزش روزانه و برای کسانی که در سفر اول هستند، نظم در مقدار و میزان و ساعت مصرف دارو، حضور به‌موقع در کلاس‌های آموزشی، مشارکت، خدمت، باعث راه‌اندازی این سیستم می‌شود. لازم به ذکر است عدم  رعایت این مسائل و اعمال ضد ارزشی مانند: مصرف سیگار، الکل، قرص، مواد مخدر، غیبت، دروغ، پیمان‌شکنی و ... سیستم ایکس را تضعیف و  و موجبات سلب آرامش  و گویی قرار گرفتن در جهنم می‌شود.
کنگره معتقد است روان (خلق‌وخو)، تابع جسم است مانند سوارکار و سوار. لذا با درمان جسم، روان نیز درمان می‌شود و اما ضلع سوم؛ جهان‌بینی، دیدگاه و تفکر است که هم بر روان و هم بر جسم و سیستم ایکس اثرگذار است.
علم مربوط به قشر خاصی نیست، پیچیده نیست؛ هر چیزی کلیدی دارد. امروز کنگره 60 معتقد است که تریاک با بیش از 25 آلکالوئید تنها داروی مؤثری است که سیستم ایکس را به تعادل می‌رساند. تجربه نشان داده که افراد در کنگره 60، با درمان اعتیاد در حقیقت جنرال سرویس شده‌اند و بسیاری از بیماری‌ها در طول دوره درمان از بین رفته است و این گواه بر بهبود عملکرد سیستم ایکس است، گویی شخص به آرامش و صلح بیشتری رسیده و به عبارتی در بهشت قرار می‌گیرد. ازجمله برترین تحقیق که متعلق به سرکار خانم کماندار عزیز بر روی ژن افراد مصرف‌کننده، حتی در مدت محدود سفر است که موجب تغییرات شگرف در علم پزشکی شده است و علمی که تجربه‌شده باشد، سند بدون نقص است. 
به اذن پروردگار، با دانش و علم کنگره و خواست و تلاش؛ فرد به تعادل می‌رسد  و شخص نسبت به خود، خانواده، جامعه و هستی و خداوند، دیدگاه متعادل پیدا می‌کند. امید که با پیشرفت روزافزون تحقیقات در کنگره ۶۰، فرضیه ایکس هرچه بیشتر شکافته شود و به‌صورت علم در تمام دنیا، در درمان بیماری‌های  متعدد مورداستفاده قرار گیرد.
 
نویسنده: کمک راهنمای لژیون چهارم سرکار خانم فریده
همسفران نمایندگی لویی پاستورمشارکت مکتوب لژیون ششم(سیستم ایکس)
یکشنبه 1398/07/21 ساعت 05:12 ب.ظ | نوشته شده به دست معصومه قنبری | ( نظرات )
به نام خدا

همسفر مریم :
یکی از بزرگترین کشفیات کنگره ۶۰سیستم ایکس می باشد که در واقع همان پازل مجهول بیماری اعتیاد است  در کنگره ما برای سیستم ایکس و یا همان سیستم تولید کننده مخدرهای طبیعی بدن تعریف واضحی ارائه نموده ایم .علت اینکه به این سیستم سیستم ایکس می گویند این است که معمولا از عبارت  x برای مجهولات استفاده می شود و از این رو که علم به درستی هنوز این سیستم را کشف نکرده و نمی داند دقیقا از چه بخشهایی تشکیل شده به آن سیستم ایکس می گویند تعریف کنگره از سیستم ایکس عبارت است از مجموعه ای از ناقل های عصبی یا واسط های شیمیایی در دستگاه عصبی محیطی و همچنین مجموعه ای از غدد درون ریز و برون ریز بدن 
انتقال پیام ها توسط مواد شیمیایی که از نورون ها ترشح می شود انجام می پذیرد که به این مواد مترشحه از نورون ها مواد شبه افیونی می گویند که شامل دوپامین انکفالین اندورفین و ..... می باشد در مصرف کنندگان مواد مخدر به علت اختلالی که در این سیستم بر اثر مصرف مواد به وجود می آید باعث کم شدن این مواد در بدن و  بروز مشکلات بسیار زیادی می گردد و بنابراین با قطع ناگهانی مواد مخدر مشکلات عمده ای در صور آشکار و پنهان انها  به وجود می آید برای همین کنگره ۶۰ جهت درمان اعتیاد و تعادل در سیستم ایکس روش DST  را ارائه نمودند.
ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستورجلسات هفتگی، مشارکت مکتوب،

خلاصه سخنان جناب مهندس دژاکام....
یکشنبه 1398/07/21 ساعت 01:57 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر نسیم | ( نظرات )
٭ به نام بخشایشگر دانا ٭


【 خلاصه سخنان جناب مهندس دژاکام ، در روز چهارشنبه ، مورخ ۹۸/۰۷/۱۷ ، در باب = سیستم ایکس = مورد توجهتان قرار می گیرد . 】

ادامه مطلب


دلنوشته
پنجشنبه 1398/07/18 ساعت 12:05 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفرسارا | ( نظرات )
((به نام خدایی که تنها یاد او تسکین دهنده است))
هیچ گاه بدون فداکاری برنده نمیشوید.
ادامه مطلب
گزارش عملکرد لژیون چهارم
سه شنبه 1398/07/16 ساعت 08:02 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفرصبا | ( نظرات )
"به نام یگانه خالق هستی بخش"

ادامه مطلب
ورزش همسفران...
سه شنبه 1398/07/16 ساعت 01:07 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر نسیم | ( نظرات )
٭ به نام او که هر چه داریم از اوست ٭


٭٭ جمعه ای دیگر ، مورخ ۹۸/۰۷/۱۲ با همسفران پر شور در پارک جنگلی شهید باهنر ... ٭٭

ادامه مطلب
برچسب‌ها: ورزش همسفران...،
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات