اطلاعیه
سه شنبه 1397/11/30 ساعت 05:33 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )
به نام خدا 

اطلاعیه تغییر هفته‌ی دیده‌بان به هفته‌ی راهنما

در هفته جشن دیده‌بان در تاریخ 1397/12/8، هفته جشن راهنما برگزار می‌گردد.

تاریخ هفته جشن دیده‌بان متعاقباً اعلام می‌گردد.

 

با احترام

دبیر کنگره دیده‌بانان.


با سپاس *لژیون مرزبانی

برچسب‌ها: اطلاعیه،

دریافت شال راهنمای تازه واردین
سه شنبه 1397/11/30 ساعت 05:12 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )
به نام پروردگار هستی بخش 

روز دوشنبه 97/11/29  تعدادی از مسافران گرامی و همسفران عزیز شعبه پروین اعتصامی مفتخر به دریافت شال خوش رنگ راهنمای تازه واردین از دستان پر مهر جناب آقای مهندس شدند . که به این عزیزان و خانواده بزرگ کنگره 60 تبریک و تهنیت گفته و برای تمامی عزیزان سلامتی و موفقیت روزافزون  خواستاریم .

ادامه مطلب
گزارش عملکرد لژیون دوم همسفران نمایندگی پروین اعتصامی اراک
سه شنبه 1397/11/30 ساعت 11:03 ق.ظ | نوشته شده به دست اکرم صبوری | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

      روز دوشنبه  97/11/29 لژیون دوم با استادی کمک راهنمای محترم خانم فاطمه و با دستور جلسه وادی سیزدهم برگزار گردید . در این جلسه پس از اشاره به نکات مهمی از  وادی سیزدهم  چند نفر از اعضاء لژیون مشارکت کردند
ادامه مطلب
استاد مجازی در باب دستور جلسه وظایف راهنما و رهجو
یکشنبه 1397/11/28 ساعت 07:40 ب.ظ | نوشته شده به دست لژیون دوم | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

[URL=http://uupload.ir/][IMG]http://uupload.ir/files/bfvg_235.jpg[/IMG][/URL]
ادامه مطلب
فعالیت ورزشی همسفران در پارک شهید باهنر
یکشنبه 1397/11/28 ساعت 05:57 ب.ظ | نوشته شده به دست لژیون دوم | ( نظرات )
به نام خالق زیبایی ها


[URL=http://uupload.ir/][IMG]http://uupload.ir/files/21z3_44.jpg[/IMG][/URL]
ادامه مطلب
برداشت از سی دی سم
جمعه 1397/11/26 ساعت 09:08 ق.ظ | نوشته شده به دست لژیون دوم | ( نظرات )
بنام قدرت مطلق الله
[URL=https://rizy.ir/][IMG]http://uupload.ir/files/a785_llll.jpg[/IMG][/URL]
ادامه مطلب
پنجمین سال تولد و رهایی آقای غروی و کمک راهنما خانم شجاعی
جمعه 1397/11/26 ساعت 08:09 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )
به نام پروردگار هستی بخش


روز پنج شنبه 97/11/25 تولد پنجمین سال رهایی و تولد مرزبان محترم آقای غروی و همسفر گرامیشان کمک راهنمای عزیز خانم مهری شجاعی را در شعبه جشن گرفتیم . 
از طرف اسیستانت و لژیون مرزبانی و تمامی همسفران این تولد فرخنده و مبارک را به عزیزان تبریک و تهنیت گفته و برایشان سلامتی و توفیق روز افزون را از قادر متعال خواستاریم .

تصاویر این روز زیبا در ادامه مطلب..
ادامه مطلب
برچسب‌ها: تولد .کنگره60،

دل نوشته ای در باب رهایی ......
سه شنبه 1397/11/23 ساعت 10:45 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر نسیم | ( نظرات )
« به نام خداوند هستی بخش »


** در اوج نا امیدی دو جمله را سر لوحه ی زندگی ام قرار دادم : 
ادامه مطلب
فعالیت ورزشی همسفران در پارک جنگلی شهید باهنر ....
یکشنبه 1397/11/21 ساعت 01:25 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر نسیم | ( نظرات )
؛ به نام خداوندی که تندرستی را آفرید ؛
در جمعه ای دیگر از فصل زیبای زمستان ، مورخ نوزدهم بهمن ماه نود و هفت جمعی دیگر از همسفران شعبه پروین اعتصامی اراک گرد هم آمدند تا خاطره ای دیگر از کنار هم بودن را رقم زنند . امیدواریم که همیشه در حال سپری کردن این چنین  لحظاتشان باشند .
حال با هم نظاره گر گوشه ای از تصاویر این روز پر نشاط می شویم :


برای دیدن تصاویر بیشتر لطفا به ادامه مطلب مراجعه کنید ؛
ادامه مطلب
تولد هفدهمین سال دیده بان ارجمند آقای حکیمی
جمعه 1397/11/19 ساعت 04:34 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )
به نام پروردگار یکتا 

روز پنج شنبه 97/11/18 هفدهمین سال تولد و رهایی دیده بان ارجمند جناب آقای حکیمی را در شعبه پروین اعتصامی اراک با حضور گرم مسافران و همسفران عزیز جشن گرفتیم 


دیده بان ارجمند جناب آقای حکیمی از طرف اسیستانت و گروه مرزبانی خانواده  و تمامی همسفران شعبه پروین اعتصامی این تولد فرخنده و مبارک را به شما و جناب آقای مهندس تبریک و شادباش گفته و برایتان سلامتی و توفیق روز افزون از قادر متعال خواستاریم. 

برای دیدن تصاویر این روز زیبا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید .
ادامه مطلب
برچسب‌ها: تولد .کنگره60،

مکاتبه
پنجشنبه 1397/11/18 ساعت 11:12 ق.ظ | نوشته شده به دست لژیون دهم | ( نظرات )
نبه 6 بهمن 1397

مکاتبات حسین و بیل، پاسخ بیل به مهندس 97/10/28

+
1
22
موضوع : نامه های حسین و بیل
شاید غم‌انگیزترین یافته من در این تحقیقات این بوده باشد که هرچه سن شروع مصرف الکل و مواد مخدر پایین‌تر باشد احتمال اعتیادهای دیگر شدیداً افزایش پیدا می‌کند و سرعت رشد این‌گونه اعتیادها مشکلات پزشکی و روانی ایجاد می‌کند و نرخ ریکاوری را کاهش می‌دهد.
مکاتبات حسین و بیل، پاسخ بیل به مهندس 97/10/28

97/10/28

حسینعزیز

منتظر بازبینی نتایج ماندگاری در کنگره 60 بعد از انتشار آن هستم. به تازگی درصد ماندگاری مربوط به سال‌های 2002 الی 2011 ایالات‌متحده را بررسی کردم. اکثریت افرادی که وارد برنامه‌های درمانی اعتیاد در آمریکا می‌شوند، برنامه را با موفقیت به پایان نمی‌رسانند. نرخ تکمیل درمان در سال 2002 عدد 40.6 درصد بود و در سال 2006 به اوج خود یعنی 47.5 درصد رسید و این نرخ برای سال 2011 عدد 43.7 درصد را نشان می‌دهد.

آن‌هایی که نمی‌توانند درمان را به اتمام برسانند به 7 گروه تقسیم می‌شوند:

خارج‌شده از درمان، اخراج توسط مرکز (اخراج توسط مدیر و یا اوردوز)، انتقال یافته، زندانی شده، مرگ، دلیل دیگر و مورد آخر ناشناخته. این شکست در درمان اعتیاد خود باعث افزایش تعداد افراد در گردش درمان‌های مختلف می‌شود که نرخ تقریباً بالایی دارد.

58 درصد افراد حاضر در درمان اعتیاد چندید برنامه درمانی را قبلاً داشته‌اند. این حقیقت که درمان در ایالات‌متحده کوتاه‌مدت است (بین 30 الی 60 روز) و اینکه حمایت ادامه‌دار مانند آنچه کنگره 60 مهیا کرده است وجود ندارد باعث به وجود آمدن این نرخ بالا شده است.

مبحث استفاده از متد DST برای مردان و زنان و سنین مختلف بسیار جالب بود. اخیراً بسیاری از تحقیقات درباره اثر اعتیاد روی کودکان، افراد در دوران بلوغ و نوجوانان را بررسی کرده‌ام و متوجه شده‌ام که این گروه‌ها آسیب‌پذیری و چالش‌های ریکاوری متفاوتی نسبت به بزرگ‌سالان دارند.

شاید غم‌انگیزترین یافته من در این تحقیقات این بوده باشد که هرچه سن شروع مصرف الکل و مواد مخدر پایین‌تر باشد احتمال اعتیادهای دیگر شدیداً افزایش پیدا می‌کند و سرعت رشد این‌گونه اعتیادها مشکلات پزشکی و روانی ایجاد می‌کند و نرخ ریکاوری را کاهش می‌دهد.

این مسئله باعث نگرانی در آمریکا است چراکه سن شروع اعتیاد در دهه‌های گذشته کاهش‌یافته است. یک یافته دیگر این بود که مرگ‌های تصادفی کودکان بسیار جوان در اثر استفاده از مخدر (چه کودکانی که داروهای مخدر داری که برای تسکین درد پدر و مادرشان تجویزشده استفاده کرده‌اند و چه کودکانی که داروی درمانی اعتیاد والدین مانند متادون را اشتباهاً مصرف کرده‌اند)

آیا در کنگره 60 پیش‌آمده که کودکانی در اثر استفاده اشتباهی از OT والدینشان که در درمان هستند مسموم شده باشند؟

بازبینی این تحقیقات همچنین برای من نقشی که ژنتیک در آسیب‌پذیری به اعتیاد بازی می‌کند را روشن کرد. این نقش ژنتیکی در کنار نحوه برخورد والدین به مصرف فرزندشان مشکلات را افزایش می‌دهد.

وقت آن رسیده است که خدمات پیشگیری مخصوص کودکان آن‌هایی که وارد درمان می‌شوند ارائه شود. آیا چنین تلاشی در کنگره 60 انجام می‌شود و یا به نحوی کودکان در کنگره 60 حضور دارند؟

 ایالات‌متحده چندین طوفان زمستانی را تجربه کرده است هرچند دما در فلوریدا همچنان گرم است به‌طوری‌که بدون کت می‌توان برای پیاده‌روی روزانه رفت.

دخترم آلیشا، که در الینویس یعنی بخش شمالی ایالات‌متحده ساکن است، بیشتر از 10 اینچ برف را تجربه کرده است که چند روزی باعث تعطیلی دانشگاه شده است. دیشب من و ریتا برای دیدن نمایشی به نام "پرچین‌ها" رفتیم که درباره زندگی یک خانواده آفریقایی آمریکایی در دهه 1950 بود. رفتن به تئاتر محلی همچنان یکی از تفریحات مورد علاقه ماست.

امیدوارم زمانی که این نامه را می‌خوانید شما و خانواده‌تان خوب باشین. ما اینجا خوب هستیم، هرچند ناراحت از روابط سیاسی حال حاضر ایالات‌متحده هستیم.

سلام گرم من را به تمام اعضا کنگره 60 برسانید.

 

دوست و برادر همیشگی

بیل

Jan 18,2019

Dear Hossein,

دستور جلسه هفتگی
سه شنبه 1397/11/16 ساعت 06:54 ق.ظ | نوشته شده به دست لژیون یازدهم | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
پنجمین جلسه از دوره چهل وسوم سری کارگاههای آموزشی خصوصی ویژه همسفران پروین اعتصامی بادستورجلسه ot بااستادی خانم نسرین ونگهبانی خانم سمیرا دبیری سحر راس ساعت 15برگزارشد.
ادامه مطلب
اطلاعیه **برگزاری تولد **
دوشنبه 1397/11/15 ساعت 11:06 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )
به نام پروردگار یکتا

روز پنج شنبه مورخ 97/11/18 هفدهمین جشن تولد و رهایی دیده بان محترم جناب آقای احمد حکیمی  را در شعبه پروین اعتصامی با شور فراوان جشن میگیریم .


از طرف لژیون مرزبانی گروه خانواده و تمامی اعضا ء این تولد فرخنده را به جناب آقای مهندس و خانواده بزرگ کنگره 60 تبریک و تهنیت گفته و برای 
جناب آقای حکیمی سلامتی و توفیق روز افزون از خداوند بزرگ  خواستاریم .


با سپاس * لژیون مرزبانی


برچسب‌ها: اطلاعیه.تولد،

درباره دستورجلسه ot
یکشنبه 1397/11/14 ساعت 08:33 ب.ظ | نوشته شده به دست لژیون دهم | ( نظرات )

تریاک از جمله داروهای گیاهی است که به صورت گیاه کامل در طبیعت وجود دارد و بسیاری از ترکیبات آن را به خوبی می شناسیم مانند مورفین ، کدئین ، نارسئین ، نارکوتین ، پاپاورین و غیره که تاکنون دانش بشری هنوز موفق به شناخت کامل این ترکیبات و خواص دارویی آن ها نشده است . تمامی این ترکیبات در دانش داروسازی جایگاه بسیار مهمی دارند و داروهای بیشماری که بسیار حیاتی نیز هستند ، از تریاک ساخته می شوند .

سوء مصرف و یا استفاده بی حد و حصر و نا به جا از تریاک ، دارای عارضه ای می باشد به نام اعتیاد که همه با آن آشنا هستیم ؛ اما این را هم بدانیم که بعد از جدا کردن ترکیبات تریاک و استفاده جدا گانه از آن ها ، عوارض بسیار خطرناک مصرف بی رویه آن ها آشکار شد و اعتیاد های جدیدی پا به عرصه وجود گذاشت که به مراتب خطرناکتر و مخرب تر از اعتیاد به تریاک می باشند .

 مواد مخدر ویرانگر و خطرناک عمدتاً موادی هستند که از ترکیبات جدا شده تریاک ساخته شده اند در حالی که اعتیاد به خود تریاک هرگز چنان تخریب هایی به جای نمی گذارد .

در اواخر قرن نوزدهم ، دانشمندان آلمانی با استفاده از مورفین که یکی از ترکیبات تریاک است و ترکیب آن با انیدرید استیک برای درمان اعتیاد به تریاک ، دارویی را ساختند که هرویین یا استیل مورفین نامیده شد و نه تنها کمکی به درمان اعتیاد به تریاک نکرد بلکه فاجعه ای را رغم زد که هیچ گاه بشریت آن را از یاد نخواهد برد.
از آن زمان تا کنون داروهای بیشماری برای درمان اعتیاد به مواد مخدر پا به عرصه وجود گذاشته است که هرکدام از آن ها برای جبران و پوشش زیان ها و تخریب داروهای قبلی ساخت بشر برای درمان اعتیاد ، ساخته شدند اما هرکدام عوارض ، اعتیاد و تخریب های جدیدی را به وجود آورد .

متادون یکی دیگر از فراورده هایی شیمیایی است که برای درمان اعتیاد ساخته شد اما خود اعتیادی را به وجود آورد که عملاً راهی برای خروج از اعتیاد به متادون پیدا نشده است . طیق آخرین تحقیقات انجام شده در یکی از کالج های لندن ( سال 2000 ) بیشترین آمار خود کشی در بین مصرف کنندگان مواد مخدر متعلق به مصرف کنندگان متادون بوده است . مصرف کنندگان متادون دچار افسردگی می شوند به گونه ای که از چهره و رفتار آن ها قابل تشخیص است  .

در گستره وسیع دنیایی که در آن زندگی می کنیم ، علم و دانش فارما کولوژیک ، داروهای شیمیایی رنگارنگ با تبلیغات آنچنانی و ساخته شده در پیشرفته ترین آزمایشگاه ها و صنایع داروسازی دنیا ، تا کنون هیچ دارویی برای درمان قطعی اعتیاد بدون ایجاد اعتیاد جدید ، ساخته نشده است .

هر داروی جدیدی که برای درمان اعتیاد معرفی می شود ، خود اعتیاد جدیدی را به وجود می آورد و معلوم نیست که این تراژدی غم انگیز تا کجا ادامه خواهد داشت . مگر این که بشر متوجه موضوعی که در ابتدا به آن اشاره کردیم بشود و آن چیزی نیست جز استفاده از گیاه کامل تریاک ( Opium )برای درمان انواع اعتیاد به مواد مخدر . گیاه کامل تریاک ( Opium )دارای خواص شگفت انگیزی است که ناشی از در کنار هم قرار گرفتن ترکیبات مختلف آن می باشد که در کنار یکدیگر معجون شگفت انگیز ، متعادل و قدرتمندی را در درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر به وجود آورده است که بشر نظیر آن را تاکنون ندیده و نخواهد دید. از زاویه ای دیگر ، OT گویی یک بک آپ کامل یا نسخه کپی برداری شده از تمام عملکرد و خواص سیستم ایکس یا سیستم تولید کننده مخدرهای طبیعی بدن است .

 ترکیبات ضد درد ، آرامبخش ، خواب آور و در عین حال ضد افسرگی و نشاط آور تریاک درست مانند سیستم ایکس عمل می کند و شخص را در تعادل مطلوب نگه می دارد . شاید برای درک و پی بردن به اثرات قدرتمند درمانی OT  به سال ها کاوش و تحقیق نیاز باشد . این درحالی است که هیچ کدام از داروهایی که تاکنون از ترکیبات تریاک به صورت جداگانه ساخته شده اند هرگز چنین اثر بخشی را نداشته اند .

 ما در کنگره 60 پس از 19 سال تحقیق و کاوش که سر آغاز آن با حرکت بنیان کنگره 60 مهندس حسین دژاکام در درمان اعتیاد خود ، با استفاده از متد DST  در پله های 21 روزه و در مدت حداقل 10 ماه با استفاده از تریاک ( Opium ) به عنوان دارو شکل گرفت ، با علم ، تجربه ، تفکر و مشاهدات عینی و نتایج مسلم و قطعی که صدها و هزاران نمونه حی و حاضر که در حد حرف و سخن نیست بلکه قابل ارائه و مشاهده برای طالبان علم و حقیقت می باشد ، دریافتیم که داروی OT بهترین ، کاملترین ، سالم ترین ، کم عارضه ترین و با راندمان ترین داروی درمان اعتیاد در تمام دنیا برای تمام اعتیاد ها از هر نوع و با هر نوع ماده مخدر می باشد.

قدرت شگفت انگیز OT نه تنها برای درمان اعتیاد به خود تریاک و مشتقات آن نظیر شیره ، بلکه برای درمان اعتیاد به داروهای شیمیایی ، هرویین و شیشه حیرت انگیز است و بسیار خوشحالیم که مسئولین و متولیان امر درمان اعتیاد در کشور ما با درک عمیق و آگاهانه از صورت مسئله اعتیاد در حرکتی پیشگامانه و کاملاً علمی ، و بسیار جلوتر از محققان و دانشمندان دنیا پی به اهمیت دارویی تریاک برده و استفاده ازOT که فرآورده گیاه کامل تریاک می باشد و بهترین گزینه دارویی برای درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر می باشد را در دستور کار سیستم درمانی کشور قرار داده اند .

منبع : دکتر محمد حسین صالحی ، دانشیار دانشکده داروسازی دانشگاه نهران ، رادیو گفتگو

نویسنده : مسافر علی خدامی

 

تهیه مطلب:همسفرمریم نباتی

کارگاه آموزشی مجازی
یکشنبه 1397/11/14 ساعت 06:48 ب.ظ | نوشته شده به دست لژیون هفتم | ( نظرات )
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic