مصاحبه ای با دیده بان محترم امور مالی ...
جمعه 1398/04/7 ساعت 02:19 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر نسیم | ( نظرات )
* به نام خدایی که قرار داد در زمین هدایت شدگانی *

در روز دوشنبه مورخ ۹۸/۰۴/۰۳ به مناسبت هفته ی دیده بان ، شعبه ی پروین اعتصامی - اراک پذیرای دیده بان محترم امور مالی ، جناب آقای مجید سلامی بود . در همین راستا مصاحبه ای با ایشان صورت گرفت که شما عزیزان را از این طریق در جریان پرسش و پاسخ این مصاحبه قرار می دهیم . باشد که فرمایشات جنابعالی چراغی باشد در جهت هدایتمان در مسیر سرسبز کنگره شصت !!!۱ ) لطفا خودتان را معرفی کنید ؟
.
.
** اینجانب مجید سلامی ، دیده بان امور مالی و شورای دیده بانان و مسئول استان تهران هستم . آنتی ایکس مصرفی : اپیوم ، مدت سفر اول : ۱۳ ماه ، راهنما : جناب مهندس دژاکام ، رشته ورزشی : راگبی و شنا ، و به مدت ۱۸ سال و ۱۰ ماه و ۳روز است که آزاد و رها هستم .


۲ ) چند سال است که در کنگره ی شصت حضور دارید ؟ و در این مدت در چه جایگاه هایی خدمت نموده اید ؟
.
.
** نزدیک به ۱۹ سال در کنگره حضور دارم . و همه ی جایگاه ها به غیر از مرزبانی را پشت سر گذاشته ام و تا قبل از دیده بانی جایگاه هایی مانند دبیری ، نگهبانی ، نشریات و خزانه داری کل را تجربه کرده ام . البته تقریبا" به مدت یک سال هم لژیون داشتم که به علت ازدیاد کار لژیونم را تحویل دادم . 

۳ ) حس واقعی و تعریف خودتان را از جایگاه دیده بانی بگویید ؟
.
.
** دیده بانی جایگاهیست که می توان از طریق آن به کل کنگره خدمت کرد . البته یک راهنما هم به کل کنگره خدمت می کند ولی در قالب لژیونش . ولی یک دیده بان صرفنظر از شعبه و شهرستانی خاص ، به کل ایران خدمت رسانی می کند و این برایش بسیار لذت بخش نیز می باشد . 

۴ ) آیا شما در مراحل مختلف دیده بانیتان با مخالفتهایی از سوی خانواده و یا محل کارتان روبرو بوده اید ؟
.
.
** اصلا" و به هیچ وجه . خانواده ی من نه تنها دغدغه ای نداشتند بلکه بسیار مشوق من هم بودند . همسفرم مدیر بسیار خوبی در زندگی من می باشند و جوری امور خانواده را کنترل می کنند که اصلا" نیازی به من نباشد . حاصل زندگی من دو فرزند می باشد . یک پسر ۲۳ ساله که علاوه بر اینکه سه روز در هفته به تدریس مشغول است ، امورات کاری من را هم پیگیری و کنترل می کند و هم در مواقعی مثل الان که به شعب مختلف میروم ، من را در طول مسیر همراهی می کند و البته دختری ۱۵ ساله که جداگانه مرا مورد حمایتش قرار می دهد . و چون خانواده توانسته اند مرا حمایت کنند من هم توانسته ام اکثر وقتم را به کنگره بپردازم و از این بابت شاکر خداوندم هستم . 

۵ ) به نظر شما چه عاملی باعث شده است که جناب آقای سلامی از دید اکثر اعضای کنگره به عنوان دست راست آقای مهندس شناخته شوند ؟ 
.
.
** جواب این سوال را باید جناب مهندس بدهند که ؛ چقدر به من اختیارات داده اند و چه دیده اند که تصور اکثریت اینطور شده است . وگرنه من جز انجام وظیفه آنهم به طور تمام و کمال کار دیگری نمی کنم . و البته صرفنظر از اعضای محترم خانواده جناب مهندس ، من زودتر از همه با جناب مهندس آشنا شدم . و زمانهایی را از ساعت ۷-۸ صبح تا ۹ شب در کنار همدیگر به انجام امور محوله مان مشغول بودیم . در کل ما در کنگره دو نوع جانشین داریم . یکی جانشین بنیان گذار کنگره شصت می باشد که طراحی و تکنسین مقالات و نوشتارها در دستش است و او کسی نیست جز جناب استاد امین و دیگری جانشین کارهای اجراییست که یک نگهبان باید انجام بدهد و آن شخص من هستم . و به همین دلیل همه کاری را انجام می دهم و به همه ی امور نیز آشنایی دارم و به همین علت هم افراد من را نزدیکترین فرد به جناب مهندس می دانند .

۶ ) پیشنهاد شما به مسافران سفر اولی که خوب سفر نمی کنند و سفر دومی هایی که بعد از رهاییشان از کنگره می روند چیست ؟
.
.
** جواب این سوال را کمی گسترده پاسخ می دهم . طبق آموزشهای کنگره ، انسانها گاهی باید طبق قاعده ی خواست و فرمان رفتار کنند . افرادیکه خوب سفر نمی کنند از ابتدا انگیزه ای که باید را نداشتند و بالاجبار و تحت فشار پدر یا مادر و یا همسر به کنگره می آیند و فقط تفکرشان این است که به نوعی از معظل اعتیاد خارج شوند . و از این مدل افراد نمونه هایی را هم داریم که بعد از درمان مسیرشان عوض شده و نزدیک به ۱۲ سال در کنگره در حال خدمت هستند . و باید این ماندنها را در جایگاه های مختلف هم آموزش داد . خود من هنوز بعد از گذشت تقریبا" ۱۹ سال سی دی گوش می کنم و در صورت وقت داشتن هم آنها را می نویسم . ما همیشه به آموزش نیاز داریم . پس یک بخشی از این معظل به آموزش مربوط است و بخشی دیگرش هم که طبیعیست . یکسری که درمان می شوند و می روند ، اگر بتوانند در درمانشان ماندگار باشند و به زندگیشان برسند هم اسباب خوشحالی ما را فراهم می کنند . ولی در کل آنهایی که توانایی دارند باید بمانند . یادمان نرود که خداوند ما را به سمت وظیفه مان هدایت می کند . ما فقط باید وظیفه مان را انجام دهیم . مهم است که سفر دومی ها بمانند و هر کمکی که از دستشان بر می آید انجام دهند . اصلا" مهم نیست چه جایگاهی باشد . مثلا" من در اوایل اهل گرفتن تولد نبودم . اما جناب مهندس به من توصیه کردند که حتما" این کار را انجام دهم . آنهم به این علت که ؛ این امر در کنگره ی شصت حاوی پیام می باشد . و اصلا" سختی اش مهم نیست . و امروز وقتی اعلام سفر می کردم می دیدم که بعضی ها شوکه شده بودند که مگر می شود بعد از ۱۹ سال هنوز در کنگره بود و خدمت کرد !! حال اینکه هر کسی به نسبت توانش باید در کنگره بماند و خدمت کند . چرا که جایگاه های خدمتی را در کنگره به هر کسی نمی دهند و حتما" باید خداوند اذنش را صادر کند . و همان خداوند هم گاهی وسیله ای را خودش می سازد تا آن فرد یا افراد بروند و نمانند و خدمت نکنند . 

۷ ) آیا یک خدمتگزار در جایگاه دیده بانی می تواند خبط و خطایی داشته باشد ؟ و در این صورت نحوه ی برخورد جناب مهندس چگونه خواهد بود ؟
.
.
** بله ، ممکن است . به هر حال ما هم انسان هستیم . و جناب مهندس هم در ابتدا توضیحاتی می دهند و اگر عمدا" باشد جور دیگری رفتار می کنند . اما گفتن این نکته حائز اهمیت است که : برای جناب آقای مهندس ، کنگره ی شصت در اولویت می باشد . آنهم در اولویت تمام کارهایشان !!! و حتی روزی این را ابراز داشتند که : 《 برای من خانواده ام بعد از کنگره می باشند . 》 یعنی حتی اگر یکی از اعضای خانواده ی من هم بخواهد خبط و خطایی کند ، جلویش را میگیرم . و جناب مهندس بابت منافع کنگره هیچکسی را در نظر نمی گیرند . یعنی اگر مجبور باشند که مجید سلامی را حذف کنند ، حتما" این کار را انجام می دهند . 

۸ ) آیا دیده بانان محترم در اموری وظایف مشترک دارند یا خیر ؟
.
.
** خیر ، ندارند . وظایف هر کدام از ما دیده بانها مشخص می باشد و البته که غیر از این کارهایمان ، وظایف دیگری داریم . و تنها اشتراک کاریمان در جلسات و در جهت قانونگذاری می باشد . و اگر قانونی در آن جلسات وضع شود و من موافقتی نکنم و رای با اکثریت باشد ، من هم وظیفه دارم تابع بقیه باشم . 

۹ ) حس واقعی و قلبیتان در مورد شخص جناب مهندس چیست ؟
.
.
** راستش نمی توانم بگویم . مثل این می ماند که بخواهم از بوی گل یاس برایتان بگویم . گاهی اوقات که اینور و آنور کارهایی دارم بعدش حتما" به آکادمی می روم فقط به این دلیل که جناب مهندس را ببینم و بغلشان کنم و بروم . در صورتیکه بیشترین مزاحم آقای مهندس در انجام امور من هستم . و گاهی خارج از تایم کاری پیش هم می نشینیم و با هم صحبت می کنیم . و غیر از این هم روزی ۳۰-۴۰ بار پیششان می روم و در مورد کارها با ایشان هماهنگی هایی را انجام می دهم . و با وجود همه ی اینها نمی توانم وصفش را برایتان بگویم . شما باید خودتان این رویداد را حس و لمسش کنید . و در واقع چیزی را نمی توانم باآن تمثیل کنم . فقط اینکه بسیارلذت بخش است .

 

۱۰ ) نظرتان راجب به شعبه ی پروین اعتصامی چیست ؟ 
.
.
** بسیار شعبه ی خوبیست . من از زمان تاسیس این شعبه به اینجا در حال رفت و آمد بودم و زمانی هم به عنوان ایجنت در این شعبه خدمت کردم و حتی یادم است که یکبار هم به مدت ۱-۲ ماه درب شعبه را هم بستم . آنهم چون منافع کنگره ارجحیت دارد و آن موقع بنابر دلایلی این دستور را دادم . و بعد از بازگشایی مجدد باز خودم کار ایجنتی این شعبه را آغاز کردم و بعد به آقایان دیگر و سپس به جناب آقای حکیمی سپرده شد . و کلا" از گذشته تا به امروز بسیار تغییراتی در جهت مثبت در این شعبه پیش آمده است . ولی باز هم این شعبه جای پیشرفت دارد و می تواند از این بهتر باشد . شعبه ی اراک از شعبه های قدیمی کنگره شصت می باشد . و اصفهان بعد از اراک بوده است . اما به نسبت ، زایشی نداشته و فقط شعبه ی خمین از کنار شعبه ی اراک تشکیل گردیده است . با زایش ، این شعبه بیشتر می شود و در نتیجه نیروی بیشتر و طراوت بیشتری هم می گیرد . من از آمار و اخباری که کنترل می کنم متوجه خیلی از چیزها می شوم . وبلاگ های همه جا را چک می کنم و امورات شعب را از طریق سایتها میبینم که چه اتفاقاتی در شعب افتاده است و یا در حال وقوع می باشد . و در این پیگیریها متوجه شدم شعبه اراک خیلی بهتر شده و پیشرفتهایی نیز داشته است . اما متاسفانه کم می باشد و می توانسته خیلی بهتر از این و جزو ایده آلها نیز باشد . من خیلی دوست دارم گسترش را در اراک ببینم . ولی بچه ها اقدامی نکرده اند . و این تا حدودی به بخش دوم یکی از سوالهایتان مربوط می شود ؛ اینکه اگر یک سفر دومی بماند و درخواست کند و در منطقه ای دیگر فعالیت کند ، همان زایش و گسترش اتفاق می افتد . مثلا" در گذشته کسی به اراک آمد و بعدا" به خمین رفت و شعبه ای را افتتاح نمود . و چقدر خوبتر می شد که یک نفر هم به خرم آباد میرفت و همینطور شعب گسترش پیدا می کردند . این امر بیشتر ، تلاش و همت می خواهد . بچه ها باید دست به دست هم بدهند . و اگر هر کسی بخواهد جدا برای خودش کار کند فایده ای ندارد . ولی در کل شعبه ی پروین اعتصامی تا الان نسبت به آنچه فکر می کردیم خیلی خوب شده و رشدش نسبت به قبل بد نبوده و پیشرفتهایی نیز داشته است . اما در آخر اینکه جا برای گسترش بسیار تا بسیار دارد . به امید موفقیتهای روز افزون و بیشتر برای عزیزان در شعبه ی پروین اعتصامی ...

* در پایان خداوندمان را شاکریم که باری دیگر توفیقی اینچنینی نصیبمان کرد تا افتخاری دیگر در کارنامه ی فعالیتی شعبه ی پروین اعتصامی اراک ثبت شود .
 از دیده بان محترممان ، جناب آقای سلامی نیز صمیمانه  سپاسگزاریم که در کمال صبر و شکیبایی و دقت نظر در پاسخ دهی به سوالات ، بنده ی حقیر را در این امر یاری کردند .
 باشد که در پناه حق تعالی مورد لطف و عنایت بیشمار پروردگار قرار گیرند . * 

* نکته : جوابها بنابر درخواست جناب آقای سلامی کامل و طولانی داده شده اند . وبه درخواست ایشان نیز ، قرار شد کامل هم در سایت ثبت شوند . لطفاً در خواندن کامل این مصاحبه صبر و حوصله پیشه کنید !!!

مصاحبه و تنظیم کننده : همسفر نسیم فراهانی ...
تهیه عکس : همسفر صبا شهرستمی ...
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،

برچسب‌ها: مصاحبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زهرا لژیون نهم یکشنبه 1398/04/9 08:54 ق.ظ
با سلام وعرض خدا قوت
آرزوی سلامتی و موفقیت میکنم برای آقای مهندس وهمه دیده بانهای زحمتکش کنگره
خوش به سعادت همه کسانی که در جوار جناب مهندس خدمتگزار کنگره هستند
با تشکر از خانم نسیم وخانم صبا
همسفر مریم شنبه 1398/04/8 09:00 ق.ظ
با سلام وعرض خداقوت
بسیار عالی بود.با خواندن این مصاحبه متوجه شدم که هیچ جایگاهی در کنگره بدون دلیل وتصادفی به کسی داده نمیشود.خداقوت به دیده بانان عزیز.
ممنون از خانم نسیم عزیز بخاطر مصاحبه شون وخانم صبا عریز
مسافر مهدی لژیون هفدهم جمعه 1398/04/7 05:08 ب.ظ
باعرض سلام وخداقوت به دیده بان محترم جناب آقای سلامی عزیز و خداقوت به خانم نسیم به خاطر مصاحبه خوبشان و خدا قوت به خانم صبا بابت عکسهای خوبشان.ان شالله همیشه در هر جایگاهی که خدمت میکنید موفق و درخشان باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic