مصاحبه
شنبه 1397/04/2 ساعت 07:45 ق.ظ | نوشته شده به دست معصومه قنبری | ( نظرات )
به نام خدا
مصاحبه با جناب آقای شاه محمدی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی1 : لطفا ضمن معرفی خودتان بفرمایید چه مسئولیتی بر عهده دارید ؟ 
بسم الله الرحمن الرحیم من نبی اله شاه محمدی هستم دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی 
 2 : چند بار در جلسات کنگره 60 حضور داشته اید ؟ در جلسات باز این دومین بار است که من شرکت میکنم ، پارسال هم امدیم با دعوت از مسئولین امسال هم همینطور  و جلسات دیگر هم داریم بخاطر هفته مبارزه با مواد مخدر

3: با توجه به اینکه شما با سیستم کنگره تقریبا آشنایی دارید نظر شما درمورد روش درمانی کنگره چیست ؟ آیا تفاوتی با گروههای دیگر میبینید؟

بعلت اینکه کنگره به دلیل نظم و انضباطی که در آن حکم فرماست و انجیویی هست که تصدی گری دولت را کم کرده و داوطلبانه وارد شده به میدان با مدیریت مهندس دژاکام بعنوان رهبر این جمعیت و بحمدالله در این زمینه موفق هستند و طریقه ترک مواد مخدر و سایر موارد مثبت دیگری که دارند ما بسیار علاقه داریم به این جمعیت و همیشه هم یاورشان بودیم و دوست داریم تا جایی که قانون و سیاستها به ما اجازه میدهد این جمعیت را همیشه حمایت بکنیم که در ماموریت خودش موفق باشد.
روش درمان کنگره و روش شما با نقشه راهی که مهندس تعیین کرده و خودشان کلا این موضوع را درک کردند و افرادی که در اینجا هستند همه شان تقریبا اسیب دیده هستند و آمدند درمان کنند با توجه به زمان درمان و اختیاراتی که به شخصی که مسافر هست میدهند و خیلی داوطلبانه و اجباری توی کار نیست و مواردی نیست که طرف بی انگیزه بشود و آن شاخص های کنگره و آیتم هایی که کنگره دارد ابلاغ میکنند و با آغوش باز پذیرا هستند این افراد را ، خیلی راحت تحت درمان قرار می گیرند و مطئن هستند بعداز یازده ماه که اینجا هستند خوب می شوند و این موضوع تضمین شده است و به دلیل اینکه کنگره به موارد دیگری جز درمان اعتیاد نمی اندیشد و در آن تدبیر میکند به همین علت شاخص هست در میان انجیو های دیگر ، بعضی انجیو ها هستند که فرهنگی درمانی هستند و براساس سیاستهای ستاد باید کمکشان کنیم در صورتیکه انجیو به این معناست که درآمد زایی بکند و کمک دولت بکند، انجیو نباید از دولت کمک بگیرد و کنگره به همین دلیل که این موضوع را رعایت میکند شاخص است.
4: نظر شما در مورد حضور خانواده در جلسات به همراه مسافر چیست ؟ 

این بهترین پوئنی است که در کنگره وجود دارد وقتی یک نفر بعنوان مسافر می آید و سفرش را شروع میکند بر اساس مقررات جاری کنگره باید یکی از افراد سببی یا نسبی نزدیک به این شخص ورود پیدا کند و بعنوان همسفر در جلسات شرکت کند و آموزشهایی که به مسافر داده میشود به او هم داده میشود یعنی نحوه برخورد نحوه رفتار و کردار در محیط زندگی و در محیط کارگاهی به او اموزش داده میشود. و این باعث میشود که این درمان مستمر و نتیجه بخش است .

5 : با توجه به سابقه تاسیس کنگره در شهر اراک به نظر شما سطح آشنایی مسئولین فعال در زمینه مبارزه با مواد مخدر با این سیستم تا چه حد است ؟
 اطلاع رسانی باید بیشتر شود ولی جمعیت به این مهمی و زیبایی داد کار میکند موفقیت خیلی خوبی دارد با تدابیر جناب مهندس و آقای حکیمی بعنوان دیده بان استان و سایر عزیزان و همچنین خود افراد اما بایستی اطلاع رسانیمان را بیشتر کنیم.فرهنگ سازی بکنیم به هر طریقی ، حالا از طریق مطبوعات یا رسانه و یا موارد دیگر که مسئولین بیشتر با نحوه عملکرد انجیو آشنا بشوند و اینکه هیچ مبلغی لازم نیست بپردازند و این انجیو خودجوش است و خودشان ساختمان سازی میکنند و طریق درمانشان و غیره .. همه را باید اطلاع رسانی بکنیم که من الان اعلام کردم در همایش هایی که داریم از نمایندگان جمعیت کنگره شصت دعوت میکنیم که بیایند صحبت کنند و معرفی کنند جمعیت را و حتی اگر قانون بمن اجازه بده هماهنگی بکنم که در این هفته مواد مخدر که در صدا و سیما حاضر می شویم یکی از دوستان را ببریم در صدا و سیما و رسانه ملی و جمعیت و طریقه عملکرد کنگره شصت را به اطلاع مردم برسانیم.

6: شما چه پیشنهادی برای آشنایی و همکاری بیشتر ارگانهای مربوط به حوزه اعتیاد با کنگره 60 دارید ؟ 
هدف کنگره شصت بهبودی است و هم مسئولین کمپ های ما که اقامتی هستند هدفشان این است که بهبودی حاصل بشود و هم سمن های فرهنگی و سمن های ورزشی ، بنابراین همه ما باید لینک بشویم و یک سیاست را دنبال کنیم و سیاستهای ستاد را اجرا کنیم آقای مهندس دژاکام به جد با ستاد تعامل دارد و در جلسات ما سیاستهای خودش را بیان میکند ، ما باید کاری بکنیم که یک پکیج واحدی انجام بدهیم و از موازی کاری بپرهیزیم بیشتر انجیو ها سلیقه ای کار انجام میشود و یکسری می گویند ما بهتریم ( به نظر خودشان ) البته هدفشان خوب است اما بایستی با هماهنگی ستاد باشد و ما بایستی این افراد را لینک کنیم و هدفمان امسال این است ، سالهای قبل 60 تا سمن با ما کار میکرد ولی امسال ما هماهنگ کردیم و به سیصد تا سمن رساندیم که باید به همه آنها نقشه راهمان را ابلاغ کنیم که کل هدف یکی باشد که انشالله موازی کاری هم انجام نشود.

7 : همانطور که اطلاع دارید زمینی که توسط نمایندگی اراک خریداری شده با مشکلاتی روبرو است و اجازه ساخت ندارد  اعضا برای حل این مشکل از چه طریقی باید اقدام کنند ؟ 

آقای غفاری موضوع زمین را خیلی پیگیری کرده است و من حتی در جلسه مشارکتها بیان کردم دستگاهها بخاطر کاربری این زمین یک مقدار مشکل دارند و بخاطر اینکه در حاشیه رودخانه هست ولی گفتم که من در جلسه کار دستور شورا قرار میدهم با حضور استاندار محترم بعنوان رییس شورای هماهنگی استان و مسئولین و مدیران کل ، آقای غفاری بیایند و ده دقیقه وقت بدهیم و توضیحاتی بدهند و جناب استاندار دستور بررسی بدهند و اگر مقررات قانونی اجازه میدهد کمک کنیم که مشکل این زمین حل بشود و یک مکان و ماوایی برای این جمعیت تهیه کنیم.
8: شما به عنوان مسئول چه تلاشی برای حل مشکل زمین شعبه اراک انجام میدهید ؟ 
حتی اگر شماتوقعی هم از اینجانب نداشته باشید من به دلیل علاقه ای که به این جمعیت دارم و عملکرد موفق جمعیت را دیدم اتوماتیک وار ما دوشا دوش شما هستیم و پشتیبان شما هستیم و تا جایی که قانون به ما اجازه بدهد و اختیارات بمن اجازه بدهد مطمئن باشید کمک خواهم کرد چون من خدمت مهندس دژاکام هم رسیدم و اهدافشان را میدانم و کنگره شصت موفق است و نیاز است نه تنها من بلکه تمام مسئولین کمک کنند تا آسیبهای اجتماعی را کم کنیم به دلیل اینکه شخصی اینجا ذینفع نیست همه ما اینجا تلاش می کنیم و دست به دست هم میدهیم که افرادی که اسیب دیده اند به آغوش خانواده برگردند.
اصلا   ناا مید نباشید حتی من به آقای غفاری گفتم جناب آقای حکیمی را دعوت کنید ایشون بیایند و بصورت فنی و حرفه ای در جلسه ما شرف حضور پیدا کنند و توضیح بدهند بلکه انشاالله این موضوع حل بشود.

9: حرف آخر ؟
من می خواهم تشکر کنم از جناب آقای مهندس دژاکام و سایر دوستان و همت و این اهتمامی که در این استان مرکزی پیش آمد هم در اینجا و هم در شهرستان خمین و به این منظمی و مرتبی کار انجام میدهند و آرزوی موفقیت دارند و فقط از جمعیت کنگره شصت این انتظار را دارم که اطلاع رسانی بیشتر بشود. فرهنگ سازی بیشتر بشود و مردم ما و خانواده های آسیب دیده بدانند که بیشتر به این سمت و سو بیایند و راحتتر بتوانند عزیزان خودشان که آلوده شدند را به رهایی برسانند.

باتشکر از آقای شاه محمدی به خاطر وقتی که در اختیار من قرار دادند .


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه سه شنبه 1397/04/5 12:00 ب.ظ
با سلام خدا قوت به خانم معصومه عزیزم.
مصاحبه بسیار خوبی بود و خوشحالم که ارتباط مسئولین با کنگره نزدیک شده و برای پیشبرد اهداف کنگره تلاش می کنند .به امید جهانی شدن کنگره ۶۰
همسفراکرم ص یکشنبه 1397/04/3 10:58 ق.ظ
با سلام وخداقوت به خانم معصومه عزیزم وبابت مصاحبه خوبتان تشکر می کنم
یکشنبه 1397/04/3 10:13 ق.ظ
سلام وعرض خدا قوت
خانم معصومه بسیار ممنوم از این مصاحبه.به امید اینکه مصاحبه بعدی شما با آقای شاه محمدی در ساختمان خودمان باشد و مشکل زمین حل شده باشد
خدا قوت به همه اعضا .خدمتگزاران بخاطر برپایی مراسم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: