مشارکت مکتوب لژیونها ...
سه شنبه 1399/04/10 ساعت 01:10 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر نسیم | ( نظرات )
★ به نام بخشنده ترین بخشایندگان ★


مشارکت مکتوب این هفته با موضوع ٭ حرمت کنگره ، چرا رابطه ی کاری و مالی در کنگره ممنوع است ؟ ٭ با مشارکت و همکاری عزیزانی از لژیون سردار گروه خانواده ، شعبه پروین اعتصامی ، مورخ ۹۹/۰۴/۰۹ ، که مورد توجه شما عزیزان قرار می گیرد :


همسفر سارا :

همه ی ما می دانیم که حرمت از حریم می آید . یعنی احترام گذاشتن به حق و حقوق دیگران . حفظ کردن این حریم به خود ما بستگی دارد . اگر ما به دیگران احترام بگذاریم ، طبعاً بازتاب این احترام به خود ما باز می گردد . ما در کنگره مقام انسانی خود را با رعایت حرمتها بدست می آوریم . مانند دروغ نگفتن ، غیبت نکردن و حتی رعایت پوششمان که  نشاندهنده ی شخصیت و جایگاه ما در کنگره می باشد . در تمام اماکن حتی مدارس ، اگر نگاه کنیم به دقت می توانیم متوجه شویم که برای خود یکسری قوانین و حرمتها را برای خود دارند . کنگره نیز در همین جایگاه قرار می گیرد و برای خود قانونی را تعیین می کند تا من با رعایت آنها به تعادل برسم و جایگاه خود را بشناسم . حرمت کنگره آنقدر مهم است که دو بار در جلسات خوانده می شود . اینکه در کنگره تمام روابط کاری و مالی ممنوع است ، نشان از درایت جناب مهندس است . زیرا نتیجه آن چیزی جز ضرر و زیان نبوده است . به طور کلی حرمت یعنی اجرای قوانین و فرامین قدرت مطلق و اجرای آن برای انسان صلح و آرامش و آسایش به همراه دارد و در هر اجتماعی باید رعایت شود و این امورات ، قطعاً بدون آموزش امکان پذیر نخواهد بود .


همسفر اعظم :

حرمت یعنی ممنوع بودن و حرمت نگه داشتن یعنی رعایت ممنوعیت و پرهیز از بی احترامی . تمامی دستور جلسات کنگره ، مهم و بنیادی هستند ، با این تفاوت که بعضی از این دستور جلسات برای حرکت و بقای ما در کنگره حیاتی می باشند . یکسری از مفاهیم در هر مقطعی از سفر که باشیم برای ما ضروری هستند و اگر به درک درستی از این مفاهیم نرسیم در ادامه مصیبت بزرگی را برای ما به ارمغان می آورند . هسفری که درست و به موقع در جلسات حضور پیدا کند و گوش به فرمان راهنمایش باشد و قوانین و حرمت کنگره را رعایت کند ، به احتمال قریب و قطع به یقین ، می تواند سفر خود را به پایان برساند . هر چند این فرد نتواند به خوبی مفهوم فلسفی خیلی از دروس کنگره را توضیح بدهد . یادمان نرود که این انجام عمل است که ما را بیمه می کند و اگر ما نتوانیم به حرمت کنگره عمل کنیم ، مطمئناً به مشکل برمی خوریم . و این مشکل برای هر کسی به یک صورتی اتفاق می افتد . برای یک نفر بصورت  یک تجربه کوچک که باعث می شود سرش به سنگ بخورد و به اول خط بیاید و برای یکی با بلاهای بزرگتری و حتی رفتن آن شخص از کنگره منتهی می شود . رستگاری ما ، در دست رعایت و عمل کردن به حرمت کنگره است . حرمت کنگره نیز مانند تمام مفاهیم ، دو بُعد دارد . یک بعد درونی و یک بعد بیرونی . مثلاً وقتی می گوییم بدون اجازه صحبت کردن ، خلاف حرمت است ، در هر جمعی بیرون از کنگره هم این اصل صادق است . نوشته شدن جمله به جمله حرمت کنگره شصت ، بر طبق مواردی بوده که بسیار در کنگره اتفاق افتاده است و تجربه شده است و سندی بدون نقص است . تابش و اثر رعایت این حرمتها در آشکارا ، دقیقاً مانند حکاکی بر روی لوح سنگی در صور پنهان خواهد بود . یعنی اگر من این حرمتها را بشناسم و به آنها عمل کنم ، در باطن هم تبدیل به انسانی می شوم که می توانم تغییر جایگاه بدهم و تبدیل شوم .


هسفر سمیه :

در ابتدا که وارد کنگره شصت شدم ، هیچ درکی از حرمت کنگره نداشتم و گاهاً برایم کسالت آور بود . به مرور زمان که به کنگره آمدم یاد گرفتم که من هم باید یک حریم و حرمتی را برای خودم و در زندگی شخصی ، خانواگی ، اجتماعی و فامیلی ام قائل باشم . چون با حفظ این حریمهاست که باعث می شود هر کسی به خودش اجازه ندهد ، هر رفتاری را با من داشته باشد . و روز به روز که با معنای حرمت بیشتر آشنا می شدم ، برایم لذت بخش تر می شد . حرمت در فرهنگ فارسی معین ، به آبرو ، عزت و آنچه محترم شمردن و نگه داشتن آن واجب باشد ، تعریف شده است . وقتی درک درستی از حرمت پیدا کنیم ، مواظب رفتارمان با دیگران هم خواهیم بود . و مطمئناً تمام صحبتهایی که جناب مهندس می کنند ، همه حساب شده می باشند . مثلاً وقتی می گویند رابطه ی کاری و مالی نداشته باشیم ، بدین علت است که حرمت بین آنها نگه داشته شود و آن رابطه در رفت و آمد به کنگره مشکل ایجاد نکند و حس هایشان از بین نرود .
.
.
.
✩از مشارکت و همکاری این عزیزان کمال تشکر را داریم و برایشان بهترینها را از خداوند خواستاریم . ✩
.
.
.
انرژی مثبت امروز :
.
.
✰انسانها باید حرمتها را نگاه دارند . شاید روزی ، چیزی را جا گذاشته باشند و بخواهند برگردند . ✰
.
.
.
تهیه عکس ، تایپیست و تنظیم کننده : همسفر ، نسیم فراهانی ...

لینک های مرتبط: همسفران ...،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر اعظم چهارشنبه 1399/04/11 11:21 ق.ظ
خداقوت به عزیزان لژیون سردار
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات