گزارش عملکرد جلسه سردار همسفران شعبه پروین اعتصامی اراک
چهارشنبه 1399/04/4 ساعت 03:21 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفرسارا | ( نظرات )
((به نام قدرت مطلق الله))

سومین جلسه از دور اول سری کارگاه های آموزشی خصوصی لژیون سردار همسفران نمایندگی پروین اعتصامی اراک با استادی کمک راهنما محترم همسفر اعظم نگهبانی همسفر سارا و دبیری همسفر مریم با دستور جلسه پس انداز روز دوشنبه در تاریخ ۹۹/۴/۲راس ساعت۱۵آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد :
سلام دوستان اعظم هستم یک همسفر :


  تشکر می کنم ازاین فرصت خدمت آموزشی که در اختیار من گذاشتید .  در مورد دستور جلسه  که پس انداز است به نظر من حرف زدن در مورد این دستور جلسه خیلی راحت تر  از عملی کردن آن است  یعنی این که اگر می خواهم در موردپس انداز حرف بزنم خیلی  راحت تر می توانم این را انجام بدهم تا این که بخواهم این کار را عملی کنم ... ما دو نوع پس انداز داریم پس انداز معنوی و پس انداز  مادی ، اگر بخواهیم درمورد پس انداز مادی صحبت کنیم که بیشتر  فکر می کنم  در لژیون سردار منظور ما همین است که در مورد پس انداز مادی صحبت شود می توانم  برگردم به دوران قبل از ورود خود به کنگره  و تفکر اشتباهی که داشتم یک ساختار اشتباهی  در من شکل گرفته بود دائما فکر من این بود که من الان در کنار یک مصرف کننده زندگی می کنم چگونه می توانم  پس انداز کنم ؟ حالا که مسافر من  پول مواد و پول سیگار می دهد  من اصلا نمی توانم  پس انداز کنم وهیشه فکر می کردم پس انداز کردن مربوط به آدم های پول دار است که  هزینه های یک ماه خود را خرج می کنند و آنچه باقی ماند را پس انداز می کنند .  بعد از ورود به کنگره  متوجه شدم که اصلا این تفکر من اشتباه  بوده و آن ساختارهای اشتباه در من شکسته شد و آموزش گرفتم و یک تفکر جدید برای من باز شد ، این را آموختم انسان های ثروتمند احتیاج به پس انداز کردن ندارند چون آنها یک سرمایه مالی وپشتوانه مالی دارند و پس انداز کردن مربوط به من است که پشتوانه مالی ندارم تا در یک جایی اگر به مشکل بر خوردم بتوانم این مشکل را با کمک پشتوانه مالی خود حل کنم . شروع کردم در این مسیر حرکت کردن چون ما می دانیم با حرکت کردن مسیر برای ما باز می شود و صورت مسئله پس انداز برای من بازشد و می توان گفت که بر میگردد به همان آموزش کنگره که صبر و قناعت کردن را به من آموخت و یاد گرفتم که خرج کردن را درست انجام بدهم و به گونه ای برنامه ریزی کنم که در کنار یک مصرف کننده  خرج های زیاد را کم کنم و یک چیزی به اسم پس انداز داشته باشم البته این در صورتی است که کمی به خودم زمان بدهم و صبر کنم زود ناامید نشوم که بگویم من این ماه نتوانستم چیزی پس انداز کنم . در کنار این صبر و قناعتی که بود خدا وند را شاکرم  من توانستم  مقداری پس انداز داشته باشم  . یک زمانی یادم می آید دو سال پیش بود که مسافر من از کاراخراج شد و دقیقا زمانی که مسافر من بیکارشد آن پس انداز به کمک ما آمد . من این رامدیون آموزش های  کنگره هستم وخدا را شکر می کنم که در کنگره هستم و آموزش  می گیرم که توانستم پس انداز کردن را بیاموزم . در سی دی طلا آقای مهندس فرمودند : دانه دانه است غله در انبار  و قطره قطره  جمع شود وانگهی دریا شود  ...آموختم که جمع کردم باید  به عنوان یک سرمایه  استفاده کنم مثلا  پول را بدهم طلا بخرم یا یک زمین  بیرون از شهر داشته باشم  که به عنوان یک پس انداز برای آینده من باشد زیرا همیشه آقای مهندس  بر عکس کسانی که میگویند  فقط معنویات ومادیات زیاد مهم  نیست  خیر ما همیشه باید یک گوشه چشمی به آینده  داشته باشیم و همیشه  حرکت رو به جلو داشته باشیم  و پایه های مالی خود و خانواده  را مستحکم کنیم  و همان طورکه دستور جلسه جدید امسال اضافه شد باعنوان توان مالی این دستورجلسات همه از درایت آقای مهندس است که من باز هم خدا را شکر می کنم که در کنگره هستم و آموزش می گیرم و در کنگره قطره ای باشم از دریا .


 اسیستانت محترم همسفر نسرین :
  رد پای آموزش را در تمام مسائل کنگره‌ می بینیم . ممکن است من در مورد پس انداز قبل از ورود به کنگره  یک سری چیزها در ذهن من  باشد و یک برداشت ها و  هدف گذاری ها داشته باشم ولی بعد از آمدن به کنگره ودر مسیرآموزش قرار گرفتن یک برداشت دیگری دارم یعنی یک تفاوت نگاه هست بین مسائلی که قبل ازکنگره داشتیم ومسائلی که الان در کنگره هستیم وجود دارد ، این تفاوت نگاه چگونه به وجود می‌آید ؟  تفاوت نگاه به چند پارامتر بستگی دارد اولین پارامتر همان آموزش است که به ما داده می شود دومین پارامتر این است که من از این آموزشی که گرفتم چگونه بهره برداری کنم ... چیزی که من میبینم  همسفرهایی که  نسل گذشته هستند و قدیمی تر پس انداز کردن را خیلی جدی از خود نشان می دادند و دقیقامی بینم که نگاه ما  به پس انداز چگونه است و بچه های این نسل نگاهشان به پس انداز چگونه است ...ممکن است که چند وقت دیگر اصلا چیزیی به عنوان پس اندازان در ذهن بچه های ما نباشد و از ذهن ها پاک شود  در اینجا است که باز هم  رد پای درایت آقای مهندس در کل قدم هایی که در مسیر کنگره  برداشته میشود را می  توان دید و همان منش و همان  چهارچوب در لژیون سردار هم  وجود دارد چون لژیون سردار هم زائیده تفکر آقای مهندس است.......از طریق طلا و زمین خریدنوو حتی قولک های کوچک می توان به مسئله پس انداز توجه کرد و تفکر پس انداز را با همین دستور جلسه در خود زنده کرد .


تایپ : همسفر مریم دبیر لژیون سردار همسفران 

تنظیم :همسفر سارامی توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر اعظم پنجشنبه 1399/04/5 07:02 ب.ظ
خداقوت به اعضا لژیون سردار
همسفر اکرم صبوری پنجشنبه 1399/04/5 06:23 ب.ظ
باسلام خداقوت به لژیون سردار
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic