برداشت از سی دی زخم عشق از استاد امین
سه شنبه 1399/04/3 ساعت 10:28 ب.ظ | نوشته شده به دست معصومه قنبری | ( نظرات )
 به نام خدا


گویمت شرط بلاغ از زخم عشق   یاشفا یابی یا شوی معدوم عشقدر مورد خیلی چیزها فکر میکنیم و نظر میدهیمولی وقتی در مورد آن موضوع به دانش و شناخت میرسیم ، شکل قضیه و نظر مادرمورد آن تغییر میکند .
زخم عشق یعنی ضربه هایی که ممکن است از عشق به انسان وارد شود . یک موقعی هست که مجذوب چیزی میشوی و خیال میکنی عاشق شدی ، ولی اگر عاشق شده باشی لطیف میشوی ، ذوق واستعدادت شکوفا میشود ، حالت خوب میشود و دنیای دیگری راتجربه میکنی . ولی اگر فقط مجذوب شده باشی روزگارت سیاه میشود از استرس و خودسوزی که اگر برود ، اگر نشود اگر کسی دیگر هم بیاید و ...
اینجا  نور خودت را که برای سالیان زندگی نیازش داری یک مرتبه میسوزانی و تمام، و در مثلث عشق فقط جاذبه را تقویت میکنی ، البته این هم عشق است و درتو اشتیاق پدید می آورد ولی کامل نیست و باعث تولید و زایش نمیشود آنچنان که عشق واقعی ، میشود .
عشق باعث شفا میشود و این معجزه عشق است .
گاهی عشق نرسیدن است و این جزئی از رسیدن است مثل کسیکه عاشق درمان و رهایی از اعتیاد میشود ولی با ترک سقوط آزاد به درمان نمیرسد و نمیتوان گفت عشق نرسیدن است و این شکست باید باشد تا لذت رسیدن را بفهمد . حالا در راه این عشق چه ضربه هایی  میخوریم و از کجا؟
همیشه برای رسیدن انسان به چیزهایی که میخواهد موانعی هست ولی وقتی آن چیز رابه دست آورد ممکن است ضربه هایی به او وارد شود که این بهای آن خواستن است. این سختی و ضربه بیشتر درونی است که از ضربه های بیرونی قویتر و کاریتر هستند ، مثل اینکه در درون معشوق حسها و خویهای بدو منفی وجود دارد ، ولی در کنارش حسهای خوب و مثبت در تو  هست که با آن میتوانی خلق و خوی بد طرف مقابل را تحمل کنی ، نه اینکه با دیدن اولین عکس العمل منفی جابزنی و جبهه بگیری ، البته ممکن است همه سختیها راتحمل کنی ولی باز هم به چیزی یا کسی که عاشقش بودی نرسی آن وقت چه؟
آن وقت تو چون از سد سختیها و مشکلات عبور کرده ای انسان کارآزموده ای هستی که باگذشته تفاوت زیادی داری و کوله باری از تجربه همراه با آرامش بیشتر ، خلاقیت بیشتر و اعتماد به نفس بیشتر را باخود خواهی داشت البته به شرط اینکه عشق ، عشق باشد .
عشق آسان نمود اول ، در ابتدا بدیها را نمیبینی و در ادامه برایت آشکار میشود وتو بدیها را میبینی و اگر عاشق باشی کینه به دل نمیگیری و آتش خشم تو را خاکستر نمیکند . 
طلا و جواهرات وجود هر انسانی عشقی است که در درون او وجود دارد و سیستمی که از این گنج محافظت میکند ایمان است و کسیکه از آن برای تولید و زایش استفاده میکند ،عقل است ، حالا اگر کسی عقل خوب داشت ، سیستم امنیت قوی داشت ولی داخل گاوصندوق کارتن و پلاستیک و آشغال باشد ، میخواهد با اینها چه کند؟
و حتی اگر طلا و جواهر باشد ولی بدل باشد چطور؟ خیال کند عاشق است ولی دراصل نباشد ، برای چنین انسانی نباید زیاد وقت گذاشت و هزینه کرد ، ازجواهرات بدلی چیز زیادی نمیشود استخراج کرد .
انسان با عشق زاده میشود ولی وقتی به سمت تاریکی رفت آن را از دست میدهد ، و میتواند دوباره به دست بیاورد و در این از دست دادن و دوباره به دست آوردن آگاهی و دانش است که در نقطه میماند. 
پس عشق شفاست میتواند آتشی شود و بدیهای انسان رابسوزاند و خاکستر کندو اگر دانایی و آگاهی نباشد میتواند وجودت را بسوزاند و شوی معدوم عشق .
تهیه مطلب و تایپ : همسفر معصومه
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: برداشت از سی دی ها،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر اعظم پنجشنبه 1399/04/5 07:00 ب.ظ
چه برداشت قشنگ و دلنشینی داشتید ممنونم خانم معصومه عزیزم استفاده کردم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات