مشارکت مکتوب لژیونها ...
پنجشنبه 1399/03/1 ساعت 02:15 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر نسیم | ( نظرات )
✩ بنام خداوندی که عطاهایش را به کدورت منت آلوده نمی سازد ✩


مشارکت مکتوبی از لژیون های سوم و هفتم ، به کمک راهنمایی به ترتیب خانمها ، همسفر اکرم و همسفر اعظم ، با موضوع ⦅ من در استحکام پایه های مالی و علمی کنگره چه کرده ام ؟ ⦆ ، متعلق به تاریخ ۹۹/۰۲/۲۹ که مورد توجه شما عزیزان قرار می گیرد :


همسفر مریم :

 کنگره ۶۰ یک سازمان مردم‌ نهاد است که تمام هزینه‌های خودش را توسط اعضا تأمین می‌کند و بر این باور است که NGO ها و سازمان‌های مردم‌ نهاد آمده‌اند تا باری از دوش دولت بردارند نه اینکه خود سربار دولت شوند . از طرف دیگر آقای مهندس نیز بارها فرموده‌اند که گاوی که نان گدایی بخورد زمینی را شخم نمی‌زند . هدف کنگره ۶۰ بسیار بالاتر از درمان اعتیاد است . هدف اصلی کنگره ، گسترش دانایی در جهت شناخت انسان و صور پنهان اوست که برای این امر نیازمند منابع مالی برای تهیه مکان‌های آموزشی ، تهیه منابع آموزشی و ... داریم . که این  لزوم استحکام پایه‌های مالی کنگره را بیش‌ از پیش لازم و ضروری می‌کند . از نظر علمی نیز کنگره یکی از معدود سازمان‌های درون‌زاست که به تولید علم می‌پردازد و در خیلی از مسائل ازجمله علم درمان اعتیاد ، نه‌ تنها در ایران بلکه در سراسر جهان حرف اول را می‌زند . علاوه براین کنگره ۶۰ در درمان بسیاری از بیماری‌های لاعلاجی چون سرطان ، ام‌اس ، ناباروری و ... به موفقیت‌های چشم‌گیری دست‌ یافته است . به‌ نحوی‌ که پزشکان بسیاری وارد همکاری با کنگره شده‌اند تا این موفقیت‌های عینی را از لحاظ علمی نیز بررسی کنند و تشکیل لژیون پزشکان پارک طالقانی نیز گواه این مدعاست . همه این موفقیت‌ها به این دلیل است که علم موجود در کنگره ، حقیقی است . یعنی در علم کنگره ۶۰ انسان به شکل واقع‌ بینانه مورد توجه قرار گرفته و به سه قسمت جسم ، روان و جهان‌بینی تقسیم‌شده است . بنابراین امیدوارم همانطور که دیگران کاشتند و ما خوردیم من هم بتوانم هر چند ناچیز ، دِینی را که به گردن دارم هم از نظر مالی و هم از نظر علمی به کنگره پرداخت کنم و این را هم بدانم کنگره به من احتیاج ندارد و من همیشه به کنگره احتیاج دارم و مدیون آن هستم و خواهم بود .


همسفر اکرم :

اگر بخواهم پاسخ این سٶال را به صورت شخصی بدهم در یک کلام باید بگویم هیچ ! چرا که مطمئناً کنگره ۶۰ به من نیازی ندارد . چون تا چند وقت پیش که من اصلاً در کنگره حضور نداشتم و در این حضورم نیز کاری برای کنگره نکرده ام ، کنگره خودش در حال ادامه دادن به راه خودش بوده است . حالا اگر از کنار کمک بزرگی که کنگره به من کرده است بگذرم ... یک چشمه زمانی آبش بالا می زند که پر از آب باشد . پس ، من هم زمانی می توانم به پایه های مالی و علمی کنگره کمک کنم که خودم از این لحاظ به سطح مطلوبی رسیده باشم . و اگر بخواهم این دستور جلسه را اجرایش کنم باید ابتدا شروع کنم پایه های مالی و علمی خودم را تقویت کنم . آنوقت به استحکام پایه های مالی و علمی کنگره کمک کرده ام . که این خود باز هم کمک بزرگی از طرف کنگره به من است . همه ما به عنوان یک انسان مسئول هستیم و خداوند اختیار و عقل و شعور به ما داده است . فقط ما خودمان را گم کرده ایم و باید در این راه به خودمان متکی باشیم . باور کنید نیروهای زیادی در هر یک از ما ذخیره شده است و باید برای بیدار شدنشان سعی کنیم که کارهای گذشته خود را جبران کنیم . در پایان امیدوارم همه ما قدر موهبت کنگره را بدانیم و در جهت تعالی اهداف آن گامی هر چند کوچک برداریم و مطمئن باشیم نتایج این کار بیش از هرکسی نصیب خودمان می شود . من هر چه دارم از کنگره دارم . بنابراین از آقای مهندس دژاکام و راهنمای عزیزم ، خانم اعظم  تشکر ویژه می کنم که هر چه دارم از آموزشهای این عزیزان است .


همسفر فاطمه :

من اگر نتوانستم درزمینه علمی کاری را برای کنگره انجام بدهم ، ولی در زمینه مالی آنچه در توانم بوده کمک کرده ام و دریغی نکرده ام . مثلاً برای سبد یا برای زمین یا گلریزان کمکهایی در حد توانم کرده ام . ان شااله خداوند کمکی کند که در علم مهمی نیز کمکی کنم . وظیفه ی هر یک از ما این است کمک کنیم که چراغ این مجموعه روشن بماند برای آیندگانی که حتماً در این مجموعه خواهند آمد و درمانشان را از سر خواهند گرفت .


همسفر زهرا :

اگر در مقابل هر آنچه که از کنگره ۶۰ دریافت نموده ایم بی تفاوت باشیم ، بایستی منتظر باشیم تا این نعمت از کفمان بیرون شود و اگر بی تفاوت نباشیم ، قطعاً مانند درختی هستیم که در مقابل آنچه دریافت نموده میوه های مرغوب و شیرین تولید می کند ، و این نتیجه زحمت باغبانی است که به این درخت توجه بیشتری دارد . باید منتظر افزون نعمت باشیم . باید بدانیم همه ما برای خدمت و آموزش قدم به حیات نهاده ایم . ابتدا باید آموزش و سپس خدمت درست انجام دهیم . من هم به اندازه توان مالی خود در کنگره توانسته ام کمک داوطلبانه ای داشته باشم . به گردش سبد پول در جلسات ، کمک به حساب زمین و حضور در جشن گلریزان . با تمام این تفاسیر این را نیز باید بدانیم که به قول نگهبان کنگره ۶۰ ، خداوند لیاقت خدمت به بندگانش را به هر کسی نمی دهد . ما باید قدردان جناب مهندس باشیم که همچین مجموعه ای را برای ما فراهم کردند و ما هم باید به اندازه توان خودمان کمکهای خودمان را چه در زمینه مالی و چه در زمینه علمی نسبت به این مجموعه داشته باشیم .


همسفر فاطمه :

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات عزیزان باید عرض کنم که ؛ من با آموزش هایی که در کنگره دیده ام و آنها را در زندگی خود کاربردی کرده ام ، نتیجه خوبی گرفته ام و الگوی خوبی برای دوستان و آشنایان شدم تا آنها هم با کنگره آشنا شوند . باحمایت مالی در جشن گلریزان و حمایت از خرید زمین ، نتیجه آن را در زندگی خودم مشاهده کرده ام و با حضور در جلسات و شرکت در لژیون و شرکت در آزمون ها تا حدودی به نوبه ی خودم به استحکام پایه های علمی کنگره کمکی کرده ام و در همین جهت از آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان کمال تشکر را دارم که این فرصت را به ما دادند تا بتوانیم از آموزشهای کنگره بهره مند شویم و همچنین از راهنمای خودم خانم اعظم هم تشکر و قدردانی می کنم و برایشان بهترین آرزوها را از خداوند منان دارم .
.
.
.
✬ با عرض تشکر و قدردانی از همکاری این عزیزان در بخش مشارکت مکتوب این هفته ✬
.
.
دعای امروز ماه مبارک رمضان :
.
.
⍟ خدایا ، در این ماه ، فضیلت شب قدر را روزی ام ساز و کارهایم را از سختی به آسانی برگردان و پوزشهایم را بپذیر و گناه و بار گران را از گردنم بریز . ای مهربان به بندگان شایسته .... ⍟
.
.
تهیه عکس ، تایپیست و تنظیم کننده : همسفر نسیم فراهانی ...


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic