گزارش جلسه سردار همسفران نمایندگی پروین اعتصامی اراک
سه شنبه 1399/02/30 ساعت 12:11 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفرسارا | ( نظرات )
به نام خداوند لوح و قل           حقیقت نگار وجود و عدم
خدایی که داننده رازهاست         ‌‌نخستین سرآغاز آغازهاست

اولین جلسه از دور اول سری کارگاه های آموزشی خصوصی ویژه همسفران نمایندگی همسفران پروین اعتصامی اراک با استادی اسیستانت محترم همسفر نسرین و نگهبانی همسفر سارا و دبیری همسفر مریم با دستور جلسه رمضان معلم بخشش(قدر و تقدیر) روز دوشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۹راس ساعت ۱۸آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:
سلام دوستان نسرین هستم یک همسفر:

در ابتدا خداوند را شاکر هستم که بار دیگر توفیقی حاصل شد و در این جایگاه قرار گرفتم و تبریک می گویم به گروه همسفران اولین جلسه خصوصی سردار را و امیدوارم گام های بلندی در پیش برد اهداف کنگره ۶۰ برداریم.به نظر من یک ارتباطی بین کلمات این دستور جلسه هست و اینها از هم جدا نیستند هم در صور آشکار این دستور جلسه و هم در صور پنهان این دستور جلسه ارتباط خاصی وجود دارد،چرا این کلمات در کنار هم قرار گرفته اند جای تفکر و بحث فراوانی دارد.
رمضان ماه عظیم و پر از خیر و برکت و خیلی فواید دارد هم از نظر بعد جسمانی و هم بعد روحی و روانی بر روی ما انسان ها خیلی مفید است و اثرات شگرفی می گذارد. در بعد جسمانی باعث بازسازی سیستم جسمی شود و اولین و مهمترین کارکرد آن در بعد روحی و روانی بالا بردن نقطه تحمل و صبر کردن و صبور بودن است. در کنگره یاد گرفتیم وقتی جسم و روان با هم در تعادل نسبی قرار بگیرند بر روی همدیگر اثر می گذارد و با هم در یک بالانسی قرار می گیرند که باعث کسب آرامش برای ما می شود،ما در این ماه به یک آرامشی میرسیم. به نظر من کلمه معلم بعد از ماه رمضان به ما می گوید که ماه رمضان می تواند برای ما یک معلم باشد معلمی که به ما یک سری مسائل را آموزش  می دهد همانطور که این ماه بزرگ ترین معلم و یا بزرگ ترین اثر را برای آقای مهندس داشت. روش متد DST را ابداع کردند یعنی بالاترین درس را از ماه مبارک رمضان گرفتند و این آموزش را به همه ما اعضای کنگره انتقال دادند،در واقع ماه مبارک رمضان معلم آقای مهندس دژاکام شد و آقای مهندس معلم ما شدند.لطف و رحمت خداوند که در این ماه به آقای مهندس شد از بخشندگی و برکت مهم این ماه است و در ادامه ما هم این آموزش را گرفتیم و دیگران یاد دادیم که به نوعی ما هم در این ماه در حال تمرین و بخشندگی هستیم هم در صور آشکار خود و هم در صور پنهان خود البته در تمام زمینه ها ما آموزش می گیریم مانند آموزش بالا بردن نقطه تحمل،آموزش خود سازی،آموزش صبر و...همه این آموزش ها از معلمی به نام رمضان است.
قدر و تقدیر همه ما می دانیم که قدر یعنی اندازه و تقدیر سرنوشت و نامه پیشین است.انسان موجود فوق العاده ای است با ویژگی های منحصر به فرد خود   هم در صور آشکار و هم در صور پنهان که نمونه آن در کائنات و طبیعت وجود ندارد.همیشه این سوال در طول تاریخ مطرح بوده است آیا انسان درگیر جبر است یا زندگی انسان جبر است و سرنوشت او از قبل تعیین شده و قابل تغییر نیست؟اگر انسان سرنوشت او از قبل تعیین شده باشد و جبر باشد خیلی واضح است که دیگر نیازی به تلاش و تغییر سرنوشت پیدا نمی کند.دیگر آموزش گرفتن،رشد کردن مفهومی  نداشت و قرار است انسان یک مسیری را به جبر پیش ببرد که نتیجه آن چیزی جز ناامیدی و خمودگی و یک جا  نشستن و ناسپاسی کردن نبود. می توانیم بگوییم انسان موجودی است که در طی  حیات خود به قدر و اندازه و منزلت خود پی می برد و می تواند با آن تلاش و پشتکار که دارد و با امیدواری تقدیرات خود را تغییر دهد و بهترین شکل ممکن آن را رقم بزند. همانطور که در آموزه‌های کنگره می فرمایند: انسان چیزی نیست مگر سعی و تلاش خود که با این سعی و تلاش و کوشش خود می تواند تغییر ایجاد کند و ما از اعضای کنگره این کار را می کنیم،در وادی ۱۰ که یکی از ستونهای اصلی است به ما یادآوری می کند که صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است. یعنی انسان می تواند با تفکرات و آموزش و تلاش خود تقدیر را به گونه‌ای دیگر رقم بزند.در آموزش کنگره داریم: آنچه در تقدیر است آن به انجام می رسد،اما اعمال ما در خطوط تقدیر نقش بسزایی دارند که به آن شکل دیگری می دهند.
اگر بخواهم نتیجه گیری کنم ما با الهام از رمضان که بهترین معلم برای ما و آقای مهندس بوده در ادامه با حضور خود در لژیون سردار  بخشندگی را در این ماه یاد گرفتیم و این بخشندگی را جور دیگری معنا کردیم که در ادامه و در خطوط زندگی ما نقش بسیار زیادی را در زندگی  ما و تقدیرات ما ایفا می کند و در مسیر حیات شکل دیگری به خود می بخشد و  ما با این بخشندگی سرنوشت خود و دیگران را به گونه ای دیگر رقم می زنیم.


در ادامه جلسه لوح و تقدیر نامه های اعضا سردار اهدا گردید


در پایان برای  لژیون سردار همسفران نمایندگی پروین اعتصامی اراک موفقیت روز افزون خواستاریم.نگهبان لژیون سردار همسفران 
عکس و تنظیم:همسفر سارا


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر اعظم چهارشنبه 1399/02/31 11:15 ق.ظ
خدا قوت به تمامی عزیزان لژیون سردار
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات