مصاحبه با دیده بان محترم جناب آقای اشکذری
جمعه 1398/10/13 ساعت 08:20 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر ژاله | ( نظرات )

"به نام پروردگار یکتا"


۱.لطفا به رسم کنگره خودتان را معرفی کنید.
سلام دوستان علی هستم یک مسافر.آنتی ایکس مصرفی تریاک و شیره.۱۷ ماه سفر داشتم،راهنما مهندس دژاکام.آزادی ۱۵ سال و ۶ ماه


۲.از روزهای اولی که به کنگره می آمدید بگوئید.علت حضورتان شور و هیجان بود و یا اجبار؟
اینکه بخواهم الان در مورد علت حضورم در کنگره صحبت کنم برایم سنگین است ،چون من برای درمان به کنگره نیامده بودم من آمده بودم کنگره، که دعوا کنم و ثابت کنم که کنگره هم مثل جاهای دیگر حقه بازی است(بی رودربایستی).چون من انواع و اقسام روشهای درمان (به ما می گفتند درمان ،ولی ترک بود) را تجربه کرده بودم و همه آنها برای من مسخره و خنده دار بود.آخرین جایی که رفته بودم ان ای بود که واقعا از آنجا بدم آمد.از الفاظ زشت و رکیک استفاده می کردند و من آنجا را در حد شخصیت خودم نمی دیدم نتو انستم آنجا را تحمل کنم و  آمدم کنگره. در ابتدای ورودم فکر می کردم کنگره هم مثل جاهای دیگرست.در واقع آمدم کنگره که وقتی، کسی از کنگره حرف زد بگویم کنگره هم مثل جاهای دیگر است .آمده بودم کنگره که شکار کنم ولی شکار شدم.

۳.حال و هوای آن روزهای کنگره را با حال و هوای الآن حاکم بر کنگره مقایسه کنید.
کنگره یک مسیر تکاملی را دارد طی می کند.مسیر کنگره اصلا تکراری نیست.مسیری نیست که دیروزش با امروزش یکی باشد.کنگره هر روزش بهتر از دیروزش است و مرتب به صورت کامل شدن در حال جلو رفتن است و کنگره خودش در حال کامل کردن خودش می باشد.


۴.چه عاملی باعث ماندگار شدن شما در کنگره شد ؟
دلیل ماندگار شدن من در کنگره این است که فهمیدم چیزی که من سالها به دنبالش بودم کنگره بوده.حتی موادی که من دنبالش بودم کنگره بوده و من سالها راه را به اشتباه رفته بودم.در اصل ساقی موادی که من سالها به اشتباه بیرون  دنبالش بودم ، کنگره بوده.۵.از خدماتی که تا کنون در کنگره انجام داده اید بگوئید.
من از نگهبان نظم شروع کردم و تمام جایگاههای کنگره را پله پله طی کردم.نگهبانی،کمک راهنمایی،راهنمایی،ایجنتی،دیده بانی

۶.دوست داریم حس شما را از اولین خدمتی که در کنگره انجام دادید بدانیم.
اوایل که من آمده بودم کنگره بیشتر ،کارهای تاسیساتی و ساختمانی انجام می دادم چون فنی بودم. البته من در سفر اول بودم و چون تعداد افراد در کنگره آنروزها خیلی کم بود ، اینحوری نبود که باید در سفر دوم می بودی که خدمت می کردی.من هر کاری که از دستم برمی آمد انجام می دادم و از تمام خدمتهام هم لذت می بردم.

۷.از روزهای چهارشنبه آکادمی،شلوغی،ازدحام کار،مراجعه مکرر مسافران و همسفران بگوئید،که چه حسی دارید.
من که اصلا کاری انجام نمیدهم که خسته شوم.الگوی من جناب مهندس می باشند،وقتی خودم را با مهندس مقایسه می کنم می بینم که ایشان روزهای چهارشنبه حدود ساعت ۵ صبح در کنگره پیاده می شوند و غروب  اصولا ساعت ۵ یا ۶ هم به خانه می رسند.حجم کاری بسیار بالایی دارند و من ماندم که انرژی خودشان رو از کجا می آورند و از کدام ساقی جنس میگیرند که اینقدرجنسش بابرکته.توی این سن ،با این همه فعالیت و این همه با انرژی ! چون آدم هر چه فعالیتش بیشتر باشد انرژیش پایین می آید و بی حوصله تر میشود ولی ایشان هرچه جلوتر میروند باحوصله تر و صبورتر میشوند.اینها همه برمیگردند به همان ساقی .باید بگردیم ببینیم از کدام محل جنس میگیرند.

۸.کمی از عشق و محبت بگوئید و درهای بسته ای را که به رویمان باز خواهند کرد.
اصولا انسان آمده برای محبت، آمده برای عشق،البته در صورتی که مثلثش سالم باشد.یعنی جسم و جهان بینی اش سالم شود. بعد روان و رفتارش هم می تواند بر اساس عشق و محبت شود.پس ما باید در ابتدای کار جسم و روان خودمان را مساعد کنیم .وقتی جسم و روانمان مساعد شود،محبتمان واقعی می شود،عشقمان واقعی می شود.بعد می توانیم در مسیر شروع به رفتن کنیم .ولی با یک جسم خراب و جهان بینی ناقص تقریبا عشق و محبتمان هم نمیتواند واقعی باشد.باید به ترتیب باشد،چون اضلاع مثلث باید با هم همخونی داشته باشند.۹.از رابطه نزدیکتان با حناب مهندس، دوست داریم بشنویم.
نزدیکی به این نیست که دو نفر پهلوی هم باشند.خیلی وقتها دو نفر پهلوی هم نشستند ولی فرسنگها با هم فاصله دارند.گاهی هم دو نفر فرسنگها با هم فاصله دارند ولی انگار پهلوی هم نشستند.باید ببینیم دلمان چه می گوید.چیزی که تعیین کننده است که ما نزدیکیم و یا دورحس و دلمان است .این نیست که بگوییم هر کس که به مهندس نزدیکه واقعا نزدیکه و هرکس هم از مهندس دوره واقعا دوره! من به مهندس نزدیکم ولی باید ببینم حسم و دلم چه می گوید!ولی بطور کلی اگر چیزی که مهندس می گویند من انجامش میدهم پس من به مهندس نزدیکم و اگر هم انجامشان نمیدهم با اینکه پهلوی ایشان نشستم ولی از ایشان دورم.

۱۰.همسفران نسبت به مسافران علاقه بیشتری دارند که قبل از شروع جلسه در شعبه حضور یابند،ولی مسافران به دلیل خستگی و مسائل دیگر دیرتر از ساعت مقرر در شعبه حضور پیدا می کنند و همین یکی از دلایل ایجاد تنش بین مسافران و همسفران در روزهای دوشنبه و پنجشنبه می باشد.چه توصیه ای به این مسافران و همسفرانشان دارید؟
مسافران وضعیتشان معلوم است آنها بیمارند و به گفته عده ای هم ،آنها مجرمند یا دیوانه اند.ما مسافران همه این حرفها را گردن گرفتیم! ما گردن می گیریم که مصرف کننده و دیوانه و حال خرابیم ،ولی آیا شما هم چیزی که می گویید هستیدو آنها را گردن می گیرید؟آیا واقعا آن صبوری که ادعا می کنید دارید را دارید؟ما مسافران در کنگره دستمان را بلند می کنیم و وضعیت خودمان را اقرار می کنیم پس یک همسفر هم باید بپذیرد که مسافر سفر اولی هنوز کاملا خوب نشده .اگر مسافر سفر دومی این بد قلقی ها را دارد باید دانست که هیچ چیزی یکطرفه نیست.بطور کلی خانمها باید سیاست داشته باشند،باید بلد باشند،آقایان هیچ کاره اند،بخدا از هیچ کاره هم هیچ کاره ترند اما به شرطی که خانمها بلد باشند.همه آنهایی که در زندگی موفقند به خاطر این است که خانم بلد است و آنهایی که در  زندگی به مشکل میخورند به خاطر این است که خانم بلد نیست.باید از قلق هر چیزی وارد شد.اگر قفل در را از قلقش وارد شویم می توانیم باز کنیم وگرنه کلید در درون قفل می شکند.

۱۱.در پایان اگر حرف نگفته ای دارید،دوست داریم بشنویم.
من هرچه که بلد بودم گفتم.بنده خدایی رو بردند دادگاه گفتند از خودت دفاع کن،گفت من دیگه فارسیم تموم شد.

 در پایان از آقای اشکذری بخاطر حوصله ای که به خرج دادند و وقت خود را در اختیار ما گذاشتند کمال تشکر را دارم

تایپ و تنظیم:همسفر ژاله
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زهرا لژیون نهم یکشنبه 1398/10/15 10:36 ب.ظ
سلام و خدا قوت خدمت دیده بان محترم
از صحبتهای بسیار زیبا و روان شما خیلی انرژی گرفتم ممنون به خاطر حضور گرمتون
خدا رو شکر که تونستم باشم و استفاده کنم
ممنونم از خانم ژاله عزیز
همسفر رضوان یکشنبه 1398/10/15 01:20 ق.ظ
با سلام تشکر میکنم از دیده بان محترم آقای اشکذری عزیز برای حضورشون درشعبه و انرژی خوبشون و خدا قوت میگم به ژاله ی عزیزم
همسفرمهسالژیون چهارم شنبه 1398/10/14 11:50 ب.ظ
سلام وخداقوت به دیده بان محترم اقای اشکذری خیلی ازصحبتهای اموزندتون استفاده کردم ولذت بردم.

تشکرازخانم ژاله عزیزم
همسفر عابده شنبه 1398/10/14 11:16 ب.ظ
با سلام و خدا قوت خدمت دیده بان محترم،از صحبتهای خیلی قشنگتون استفاده کردم و دریچه های جدیدی برام باز شد،خدا حفظتون کنه.
ژاله عزیزم ممنون...
همسفر لیلا رفیعی شنبه 1398/10/14 02:17 ب.ظ
باسلام وتشکر از دیده بان محترم بسیار زیبا ودلنشین وپراز آموزش وارامش بودپاسخ های شما وبرای زحمت های که میکشید از شما قدرانی میکنم موفق باشید
همسفر مهری شنبه 1398/10/14 11:17 ق.ظ
با سلام و تشکر از دیده بان محترم اقای اشکذری عزیز
ساده .. صمیمی و البته لبریز از علم .. ممنونم بخاطر حضورتون و بخاطر صحبتهای بی نظیرتون، حرفهایی که ادم رو به تفکر وادار میکرد ...

ممنون از ژاله ی عزیزم
همسفرآمنه لژیون یکم شنبه 1398/10/14 10:50 ق.ظ
ممنون ازژاله عزیزبه خاطرگزارش خوبش وممنون ازآقای اشکذری به خاطرتمام خدمتهایشان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic