کارگاه آموزشی خصوصی همسفران پروین اعتصامی
سه شنبه 1398/07/16 ساعت 11:48 ق.ظ | نوشته شده به دست اکرم صبوری | ( نظرات )
"به نام قدرت مطلق الله "

چهارمین جلسه از دور چهل و پنجم سری کارگاه های خصوصی ویژه همسفران نمایندگی پروین اعتصامی اراک با دستور جلسه هفته اسیستانت، ایجنت و مرزبان (جشن) با استادی اسیستانت محترم همسفر نسرین ، نگهبانی همسفر ژاله و دبیری همسفرفاطمه، روز دوشنبه درتاریخ 98/7/15 راس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان؛ نسرین هستم یک همسفر


خداوند را برای لطف دوباره و قرار گرفتن در این جایگاه، شکر می کنم. این هفته را به آقای مهندس و خانواده محترمشان و همه خدمتگزاران کنگره 60 و ایجنت و مرزبانان مسافر و همسفر تبریک عرض می‌کنم. به همسفران ورزشکار و پرتلاش در رشته والیبال و به سرپرست خانم جودکی و خانم قائمی عزیز تبریک و خداقوت می گویم.

و اما دستور جلسه:

دستور جلسه این هفته یکی از دستور جلسات مهم در طول سال است. تمام دستور جلسات دارای بار آموزشی هستند و هدفی پشت آن‌ها قرارگرفته است.

 وقتی‌که کنگره 60 به وجود آمد یک ساختار کلی داشت؛ اما به‌مرورزمان و بنا بر شرایط، قسمت‌های جدیدی در دل این ساختار و تشکیلات شکل گرفت که ابتدا وجود نداشت، پس یکی از اهداف قرار دادن این دستور جلسه این است که به ما ساختار و قسمت‌های مختلف کنگره را معرفی می‌کند و ما را با جایگاه‌های خدمتی و حیطه کاری و وظیفه‌شان آشنا می کند.

کنگره 60 برای به درمان رساندن افراد بیمار اعتیاد، نیازمند گروهی خدمتگزار است که در چند قسمت فعالیت می‌کنند. عزیزانی که در بخش آموزشی فعالیت می‌کنند مثل کمک راهنمایان و خدمتگزارانی که در بخش اجرایی و مدیریتی فعالیت می‌کنند (مرزبانان و ایجنت و اسیستانت) و افرادی که در امر تدوین قوانین و به‌روز بودن کنگره فعالیت می کنند مثل دیده‌بانان عزیز و درکل این مجموعه که آقای مهندس، که هم بعد آموزشی و هم بعد مدیریتی کلان را به عهده‌دارند. این هفته به خدمتگزاران بخش اجرایی و مدیریتی اختصاص پیداکرده که هم ما با وظایفشان آشنا شویم وهم از این عزیزان قدردانی کنیم.

در مورد هرکدام از این جایگاه‌ها می‌شود به‌تفصیل صحبت کرد، اما به‌طور خلاصه ابتدا جایگاه مرزبانی به وجود آمد. با توجه به گسترش کنگره و زیادشدن افراد در کنگره، ابتدا مرزبانان کارشان را در این مسیر شروع کردند. مرزبانان مسئولین اجرایی شعبات هستند اداره شعبه با مرزبانان است.

وظیفه این عزیزان برگزاری جلسات آموزشی و تهیه مقدمات آن می باشد؛ مثل محل برگزاری آموزش و وسایل آموزشی، برقراری نظم و امنیت جلسات، اجرای مقررات و اصول و قوانین و حرمت‌ها.بعد از گروه مرزبانی بنا بر شرایط، ایجنت ها کارشان را شروع کردند که ایجنت نماینده کنگره و کنگره دیده‌بانان یا همان C14 هستند که به‌عنوان راهنمای گروه مرزبانی و کدخدا و ریش‌سفید و بزرگ‌تر شعبه عمل می‌کنند و رابط بین شعبه و دفتر مرکزی هستند و بر کار شعبه و مرزبانان نظارت دارند. اسیستانت ها هم دستیاران خانم آنی، دیده‌بان گروه خانواده هستند که در گروه خانواده مشغول انجام‌وظیفه هستند و حیطه کاریشان مانند ایجنت است.

جنبه دیگر و بعد دیگر این دستور جلسه بعد از آشنایی با این ساختار و جایگاه‌ها، مسئله سپاس گزاری و قدردانی از عزیزانی است که به ما خدمت می‌کنند. ما در کنگره یاد گرفتیم که باید سپاس گزار و قدردان خالق و هستی و کائنات باشیم. خب اصلاً به این موضوع فکر کردیم که این تشکیلات و ساختار و این‌همه جایگاه خدمتی برای چه به وجود آمده است؟ چرا این‌همه آدم خدمت می‌کنند؟

تمام این تشکیلات و این ساختار عظیم برای این است که یک نفر از دنیای سیاه و تاریک اعتیاد خارج شود؛

یک مصرف‌کننده به درمان برسد، یک همسفر به آرامش برسد؛ به عظمت و بزرگی کار نگاه کنیم و به اوج خدمتی که آقای مهندس به ما همسفران و مسافران کردند فکر کنیم. در کنگره باکسانی سروکار داریم که از همه‌جا رانده شدند؛ بی‌پناه و گرفتارند و حالشان خراب است و دنیا بر سرشان آوار شده است.

چه چیزی باعث می‌شود عده‌ای بدون هیچ پولی باجان و دل به ما کمک کنند و در این جایگاه پرمسئولیت و خطیر که به قول آقای مهندس پابرهنه راه رفتن بر گدازه آتش است، خدمت کنند؟ آیا چیزی جز عشق و محبت است؟ آقای مهندس بارها فرمودند یا باید عاشق باشی یا دیوانه.

امروز روز قدردانی از عاشقان واقعی کنگره است؛ کسانی که با تمام وجود به فکر خدمت به ما و به هم نوعانشان هستند، تشکر از این عزیزان یعنی تشکر از خداوند و تشکر از این هستی و این سیستم عظیم. سپاس‌گزاری از کنگره، سپاس‌گزاری از هستی است.


اهداء لوح تقدیر
قدردانی از اسیستانت و مرزبانان محترم نمایندگی 


تقدیر از حامیان مالی


خدمتگزاران جلسه


و در آخر جلسه با دعای کنگره به پایان رسید

و با تشکر از عزیزانی که در این جشن شرکت کردندتایپ : همسفر زهرا
عکس: همسفر سارا
ویراستاری و تنظیم : همسفر اکرم 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه دوشنبه 1398/07/22 11:34 ب.ظ
با سلام این هفته مبارک و پر شگون رو به خانم نسرین عزیزم خانم سمیرای عزیزم و خانم لیلای عزیزم صمیمانه تبریک و خداقوت میگم و از همه خدمتهای صادقانه و خالصانه و عاشقانه تان صمیمانه سپاسگزارم و برای شما عزیزان آرزوی بهترینها و پاداش الهی را خواستارم .
دوشنبه 1398/07/22 11:33 ب.ظ
با سلام این هفته مبارک و پر شگون رو به خانم نسرین عزیزم خانم سمیرای عزیزم و خانم لیلای عزیزم صمیمانه تبریک و خداقوت میگم و از همه خدمتهای صادقانه و خالصانه و عاشقانه تان صمیمانه سپاسگزارم و برای شما عزیزان آرزوی بهترینها و پاداش الهی را خواستارم .
فاطمه لژیون چهارم پنجشنبه 1398/07/18 12:36 ب.ظ
ضمن عرض ادب و احترام خدمت همه خدمتگذاران شعبه پروین اعتصامی... ی خدا قوت ویژه خدمت خانم سمیرا و خانم لیلا و خانم خوشدل دوست داشتنی میگم و به این عزیزان روزشون رو تبریک عرض می کنم... از زحمات بیدریغ این عزیزان بسیار سپاسگزارم
عباس راهزانی چهارشنبه 1398/07/17 03:14 ب.ظ
تبریک به اسیستانت و مرزبانان گروه خانواده ،موفق باشید
مسافر علیرضا نجف آبادی چهارشنبه 1398/07/17 01:30 ب.ظ
عرض تبریك و خدا قوت خدمت اسیستانت محترم سركار خانم خوشدل و مرزبانان محترم ، مبارك باشه .
همسفرمعصومه قنبرى سه شنبه 1398/07/16 08:39 ب.ظ
سلام تبریک به همه جشن خوبی بود ممونو از خانم زهرا اکرم و سارا برای ثبت این روز
همسفر الهه از نمایندگی خمین سه شنبه 1398/07/16 05:52 ب.ظ
سلام به همه همسفران عزیز شعبه پروین اعتصامی
تبریک و شادباش میگم این جشن زیبا رو به اسیستنت محترم سرکار خانم نسرین و مرزبانان عزیز گروه خانواده امیدوارم همیشه درخشان و روشنایی بخش باشید
همسفر سهیلا سه شنبه 1398/07/16 05:23 ب.ظ
""سوختن کمال عشق است،
اما آنها که سوختن پروانه در آتش شمع را کمال عشق می‌دانند، کجایند که سوختن انسان در آتش عشق را به نظاره بنشینند؟!""
با سلام و عرض ادب
هفته ی نکوداشت مقام اسیستانت و مرزبان بر شما عزیزان مبارک باشد.خانم نسرین و خانم سمیرا و خانم لیلای عزیز،سپاس از شما که با آتش عشق ومحبتتان گرما بخش دلهای آکنده از درد وناامیدی هستید.درود بی پایان یزدان پاک بر شما باد و در پناه ایزد یکتا پرتوان و سرافراز بمانید.
خداقوت به عزیزان خدمت گزار در وبلاگ
مسافر محمد طاعتی سه شنبه 1398/07/16 03:03 ب.ظ
بهتون تبریک میگم ان شاالله موفق باشید
همسفرآمنه لژیون یکم سه شنبه 1398/07/16 02:46 ب.ظ
خداقوت عزیزان خدمتتان راارج مینهم❤❤❤❤❤❤تابادچنین بادا
همسفر سارا سه شنبه 1398/07/16 01:48 ب.ظ
سلام و خدا قوت.خداقوت به خانم لیلا عزیز و سمیرا عزیز و خانم خوشدل عزیزم انشالله همیشه سریلند باشید.جشن و جلسه عالی برگزار شد ممنون از همه عزیزانی که زحمت کشیدند ممنون خانم اکرم عزیزم به خاطر زحماتتون
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو